Spotkanie z ilustratorem i autorem książek dla dzieci

W czwartek 30.11. br. w bibliotece przy ulicy Reymonta odbyło się spotkanie z ilustratoremi autorem książek dla dzieci Adrianem Wilczyńskim. Uczniowie mieli okazję zapoznać
się z losami Niedoczekalskich, pełnej wigoru rodziny, która nie może doczekać się Świąt Bożego Narodzenia. Jest to najnowsza książka autora pod patronatem Wydawnictwa Frajda. Książka wydana została w formacie picturebook, gdzie to sam odbiorca inspirowany ilustracjami Adriana Wilczyńskiego nadaje charakter historii. Na każdej stronie uczniowie szukali członków rodziny Niedoczekalskich, takich jak pająka Ambrożego czy kota Bogusława. Później każdy mógł wcielić się w rolę autora ilustracji, próbując swoich sił na tablecie do rysunku. W trakcie spotkania uczniowie nabyli wiedzę na temat pisania bajek, ich oprawy wizualnej oraz procesu promocji. Spotkanie realizowane było w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa i miało na celu zwiększenie wiedzy na temat procesu tworzenia książek oraz budowania pozytywnych korelacji z korzystaniem z biblioteki.