Druga część zajeć Przyjaciele Zippiego

W czwartek 07 grudnia klasy 1a I 1b zakończyły drugą część zajęć "Przyjaciele Zippiego", gdzie mówiliśmy o dobrej  komunikacji. Dzieci mówiły o  swoich skarbach, czyli o rzeczach, które są dla nich ważne.Ważne było również to ,aby słychać z uwagą innych, poznając swoich kolegów, by wiedzieć co dla nich jest ważne. Dobra komunikacja, to również zasady szanowania tych, którzy właśnie mówią...to spokojne wyrażanie tego, co chcemy powiedzieć, bez użycia krzyku i agresji. Warsztatowe ujęcie tematu pokazało, że nasi pierwszoklasiści doskonale potrafią nazwać i stosować zasady dobrej komunikacji. Dla nas Nauczycieli, to również dobra lekcja tego, że dzieci potrzebują uwagi, czasu i zrozumienia.Ale również przestrzegania zasad, którymi w przyszłości będą się kierować.