Betlejemskie cuda

Jasełka w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela

Podsumowując kończący się czas Bożego Narodzenia, uczniowie Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej Szkole pod kierunkiem nauczycieli postanowili przypomnieć tradycje bożonarodzeniowe poprzez wystawienie Jasełek w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci - 09.01.2011r. Stało się już tradycją, iż po świątecznej przerwie pierwsza niedziela to czas wspólnej modlitwy w intencji pracowników Szkoły oraz wszystkich uczniów i wówczas to dzieci ubogacają liturgię prezentacją Jasełek.

Uczniowie, pracownicy Szkoły, rodzice i wszyscy obecni na Eucharystii obejrzeli inscenizację, która przybliżyła radosny świąteczny klimat. Przedstawienie pt. „Betlejemskie cuda" było dość nietypowe, gdyż opowiadane z perspektywy obecnych w stajence zwierząt, a zarazem pierwszych świadków tego cudownego zdarzenia: osiołka i baranka. Widok pięknych aniołów, czuwających pasterzy, Trzech Króli oraz ubogiej, ale szczęśliwej Świętej Rodziny stał się zachętą do refleksji nad tajemnicą narodzin Zbawiciela, który jest Miłością, nad relacjami międzyludzkimi i hierarchią wartości, którymi kierujemy się w życiu. Całości przedstawienia towarzyszył śpiew kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego działającego w naszej Szkole.

Jasełka były dla wszystkich wspaniałą inspiracją do kultywowania polskich tradycji poprzez śpiewanie kolęd i przekaz treści utworów muzycznych i poetyckich.

I. Miklaszewska - Stawowa