Od poniedziałku dłuższe lekcje

Rewolucja w polskim szkolnictwie

Ministerstwo Edukacji wprowadziło zmiany, które w znacznym stopniu zmienią życie wszystkich uczniów i nauczycieli w naszej szkole. Od poniedziałku czterdziestopięciominutowa dotąd godzina lekcyjna ma być przedłużona o 10 min. Jak argumentuje pani minister Katarzyna Hall zabieg ten ma spowodować zainteresowanie uczniów nauką oraz poprawić wyniki nauczania. Mają to potwierdzać badania przeprowadzone w 5 wybranych podstawówkach w kraju - gdzie takie długie lekcje są wprowadzone od roku. Co prawda uczniowie przebywają w szkole znacznie dłużej - w niektórych przypadkach nawet o dwie godziny - ale są zadowoleni, ponieważ, jak twierdzą, mogą więcej się nauczyć i nie nudzą się w domach.

W związku z wydłużeniem godziny lekcyjnej zmieni się plan dzwonków. Lekcje zaczynać się będą nieco wcześniej o godz 7, a niektóre przerwy zostaną skrócone. Dzięki temu uczniowie będą kończyć zajęcia mniej więcej o tej samej godzinie co dotychczas.