ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU UNIWERSYTET DZIECI: MUZYKA. DO CZEGO INSPIRUJĄ NAS DŹWIEKI? JAK GIMNASTYKOWAĆ WYOBRAŹNIĘ ?

Uczniowie klasy 2c w bieżącym roku przystąpili do projektu edukacyjnego - Uniwersytet Dzieci - Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki? Podczas pierwszych zajęć obejrzeli film pt. „Jak gimnastykować swoją wyobraźnię?” Następnie wspólnie próbowali odpowiedzieć na pytania: Kiedy myślimy? Do czego potrzebne jest nam myślenie ? Po co ludzie myślą i o czym myślą? Podczas zabawy ruchowej, używając wyobraźni, uczniowie zamienili swoje apaszki w latające smoki, które odwiedzały różne zakątki Ziemi. Rozegrali również interesujący mecz skojarzeń. Według swoich pomysłów stworzyli z papierowych kubków, ciekawe, nieoczywiste przedmioty tj. zabawki, zwierzątka, bibeloty, figurki itp. Na zakończenie zajęć, każdy uczeń zaprezentował swoją pracę. Każdy mógł wypowiedzieć się na omawiany temat, co to według niego jest wyobraźnia i jak można ją gimnastykować.

Wioletta Zdanowicz