Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Książki na zimowe wieczory- „110 ulic” Małgorzata Gutowska-Adamczyk

2017-12-07

Biblioteka szkolna przy ul. Orzeszkowej poleca bestsellerowe tytuły na zimowe wieczory , które chętnie czytają  i polecają  uczniowie naszej szkoły.

 

Michał Wierzbicki (Wierzba) mieszka sobie z bratem Mikołajem, mamą Jolą i tatą Krzysztofem, w Warszawie. No i, co tu dużo kryć, dobrze mu się powodzi! Ma wszystko, a nawet jeszcze więcej...
Gdy pewnego dnia jego matka rzuca pracę w gazecie ze względu na to, że zwolniono jej koleżankę Ankę, okazuje się, że rodzina Wierzbickich zostaje praktycznie na bruku. Wtedy wychodzi na jaw, że ojciec stracił pracę trzy miesiące temu. Z Warszawy będą musieli się przeprowadzić do Grajewa- na... stację benzynową!!!
Pierwszym klientem będzie Sławek-Wiking. Potem już jakoś pójdzie, bo wieści szybko się rozchodzą. Wkrótce na stacji pojawi się Wojtek z bratankiem Bartkiem. Będzie też Marzena i jej dzieci: Ania i Tomek (Marzena wyjdzie za Zenka, którego ojcem jest Franciszek Olszewski).
Jednak największe znaczenie będzie miała marchewkowa Marta- ukochana Michała. Niestety nie wszystko układa się tak, jak powinno...
Książka warta waszej uwagi .

 

 

Czytaj więcej o: Książki na zimowe wieczory- „110 ulic” Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Mikołajki raz jeszcze :)

2017-12-07
Powiększ zdjęcie

W dniu 6 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Mikołajki. Uczniowie i nauczyciele pojawili się w szkole w mikołajowych czapkach, dzięki czemu zrobiło się kolorowo i wesoło.  Przedstawiciele samorządu uczniowskiego i sam Mikołaj, rozdali wszystkim grzecznym: nauczycielom i uczniom cukierki. To z pewnością był wyjątkowy dzień.

Czytaj więcej o: Mikołajki raz jeszcze :)

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE KLAS 2

2017-12-07
Powiększ zdjęcie

Dnia 30 listopada  2017 odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas 2 dotyczące szkodliwości palenia tytoniu i zażywania  środków odurzających – narkotyków. Spotkanie przygotowali uczniowie klasy 2d. Uczniowie przygotowali 2 prezentacje: Konrad Wachowicz – prezentacja –,, Narkotyki „oraz Hanna Kukuć, Wiktoria Leja, Małgorzata Pusiak, Zuzanna Migdał- ,,Szkodliwość palenia tytoniu.” . Kacper Górecki przedstawił historię tytoniu oraz krótkie ciekawostki dotyczące palenia przedstawiła grupa 10 uczniów. W przygotowanie spotkania zaangażowana była większość klasy 70 %. Na spotkanie zostały zaproszone Panie z Sanepidu – p. Maria Podolska i Grażyna Niedziela. Na koniec spotkania młodzież mogła sprawdzić jak czuje się człowiek od wpływem alkoholu i narkotyków- do dyspozycji były narkogogle i alkogogle.
Wychowawca klasy 2d- Krystyna Pogłódek

Czytaj więcej o: SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE KLAS 2

Nasza artystka Amelka Szulc

2017-12-07

Miło poinformować, że Amelia Szulc, uczennica klasy VI c zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "zNAJ Dolny Śląsk". Amelia wykonała do konkursu pracę przedstawiającą Zamek Książ.
GRATULACJE!!!

Czytaj więcej o: Nasza artystka Amelka Szulc


Kalendarium

Środa, 2018-10-17

Imieniny: Antonii, Ignacego

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1650104
  • Do końca roku: 75 dni
  • Do wakacji: 247 dni

Ilosc zapytan : 273