Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

SP2- WIELKIE SERCE MA!

2018-01-06
Powiększ zdjęcie

To już 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aż 45 wolontariuszy naszej szkoły po opieką pani Marzeny Katy ruszy 14 stycznia  na ulice Zgorzelca, aby zebrać pieniądze na ratowanie niemowląt. Uczeń klasy 1 c Filip Morawski jest najmłodszym wolontariuszem w  naszym mieście. Jak mówi jego mama Aneta Hajduczek​- Filip w finałach gra od urodzenia. W piątek z mamą odwiedził sztab Fundacji WOŚP w Warszawie. Ciężko pracował, robił identyfikatory- stemplował serca, naklejał hologramy i laminował. Brawo Filip! Brawo SP2!

Czytaj więcej o: SP2- WIELKIE SERCE MA!

WIGILIA W KLASIE 2D GIMNAZJUM

2018-01-06
Powiększ zdjęcie

PASOWNIANIE NA CZYTELNIKA

2018-01-06
Powiększ zdjęcie

W listopadzie i grudniu 2017r. oraz w styczniu 2018r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość swoim występem uświetnili uczniowie klasy 5c w składzie: Amelia Biel, Vanessa Nowacka, Jakub Komsta, Błażej Obuchowski i Tadeusz Chodorowski. Przygotowali i zaprezentowali krótkie przedstawienie wprowadzając młodszych kolegów  w świat książki, biblioteki, zasad i reguł w niej panujących.  Pierwszoklasiści złożyli też uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i dbać o nie jak  o najlepszych przyjaciół. Następnie sam Król – Czytelnik  i Królowa – Książka dokonali aktu pasowania każdego ucznia na czytelnika.  Dowodem potwierdzającym to wydarzenie był pamiątkowy dyplom złożony na ręce Pani wychowawczyni każdej z klas pierwszych.
Na zakończenie nowi czytelnicy otrzymali drobny prezent w postaci zakładki do książki.
Iwona Miklaszewska- Stawowa

Czytaj więcej o: PASOWNIANIE NA CZYTELNIKA

NOWY ROK U ŚWIETLICZAKÓW

2018-01-06
Powiększ zdjęcie

 Nowy Rok to czas postanowień, realizacji planów i zmiany w dążeniu ku lepszemu. Świetliczaki stworzyły listę realnych postanowień. Powodzenia dla wszystkich.

Czytaj więcej o: NOWY ROK U ŚWIETLICZAKÓW

V Międzynarodowy Orszak Trzech Króli

2018-01-06
Powiększ zdjęcie

W tym roku odbył się już V Międzynarodowy Orszak Trzech Króli w naszych nadgranicznych miastach Görlitz-Zgorzelec. Orszak rozpoczął się o godzinie 13.00 przed kościołem Trójcy Świętej na Obermarkt w Görlitz, a zakończył przy MDK w Zgorzelcu. W wydarzeniu tym, wzięli udział mieszkańcy obu miast, a także duchowni, samorządowcy i grono gości. Tradycyjnie były scenki biblijne w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych, zapowiadane i komentowane w dwóch językach: polskim i niemieckim. .Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Po ostatniej odegranej scenie Pokłonu Trzech Króli, reprezentujących Europę Azję i Afrykę, uczestniczący w tym święcie, mogli pokrzepić się gorącymi napojami, szczodrakami i domowym ciastem. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za udział w tegorocznym Orszaku.

Czytaj więcej o: V Międzynarodowy Orszak Trzech Króli


Kalendarium

Sobota, 2018-12-15

Imieniny: Celiny, Ireneusza

Lokalizacja


Ilosc zapytan : 162