Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Turniej Euro- Zgorzelec 2014

Artykuły

3 EDYCJA MINI EURO- ZGORZELEC 2014

2014-11-04

4 czerwca 2014 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu finał Mini Euro-Zgorzelec 2014, turnieju chłopców w piłkę nożną (chociaż w tej, już trzeciej edycji, brały udział także dwie dziewczynki). Do walki o Puchar Przechodni Mini Euro - Zgorzelec przystąpiło osiem drużyn: Szkoła Podstawowa „Tęcza” Zgorzelec (Anglia), Szkoła Podstawowa z Osieka Łużyckiego (Polska), Szkoła Podstawowa z Węglińca (Szwecja), Szkoła Podstawowa z Zawidowa (Portugalia), Szkoła Podstawowa nr 1 Pieńsk (Rosja), Szkoła Podstawowa Łagów (Hiszpania), Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi ze Zgorzelca (Dania), Szkoła Podstawowa nr 5 Zgorzelec (Irlandia). Po zaciętej walce Mistrzem Mini Euro- Zgorzelec 2014 została Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu, która wygrała 5:1 ze Szkoła Podstawową z Osieka Łużyckiego (Wicemistrzami Turnieju). Trzecie miejsce w rozgrywkach piłkarskich przypadło drużynie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku. Tuż poza podium znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Węglińcu.

Nagrodzono Króla Strzelców, którym został zawodnik Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu, Bartosz Sieczko. Najlepszym bramkarzem został Adam Dolata ze Szkoły Podstawowej z Pieńska. Natomiast Szymon Dąbrowski ze Szkoły Podstawowej w Osieku Łużyckim otrzymał tytuł  Najlepszego Obrońcy.

Sponsorzy Mini Euro – Zgorzele 2014: Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, Wójt Gminy Zgorzelec Kazimierz Janik, Klub Sportowy Borussia Dortmund, przedstawiciel McDonald Zgorzelec Piotr Borowy, Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien, Departament Druku s.c., Biuro Projektowe Witold Jaśkiewicz, Inter Car, Citronex, Piekarnia Sławnikowice oraz Przewozy Osobowe Bieleccy, ufundowali atrakcyjne nagrody dla uczestników tegorocznego turnieju
DZIĘKUJEMY!!!

Równolegle z rozgrywkami sportowymi, na terenie naszej Szkoły odbył się Festyn Rodzinny. Na dzieci czekały liczne niespodzianki: Koło Fortuny, Salon Piękności, pokazy strażackie,  występy artystyczne, zabawy na dmuchanych zamkach. Były również stoiska z ciastami, kiełbaskami, napojami i lodami.
Szczególnym gościem był pan Paweł Skóra - Mistrz Świata we Freestyle Football w kategorii thee, który po pokazie przeprowadził warsztaty z żonglerki piłką.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, szczególnie Radzie Rodziców SP 2 Zgorzelec , Stowarzyszeniu Zintegrowani, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, Stowarzyszeniu Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej panu Pawłowi Czaplińskiemu, Pracownikom  sklepu Eko przy ulicy Poniatowskiego w Zgorzelcu, właścicielom Kawiarni Carte d’Or  paniom Katarzynie Łepkowskiej i Anecie Pacyniak oraz pani Anecie Bartczak.

 I Wam, Kochani Uczniowie SP 2. Wielu z Was okazało się prawdziwymi Gospodarzami i dzielnie włączyło się do pomocy Rodzicom, Nauczycielom i pozostałym Pracownikom Szkoły.
Już dziś zapraszamy wszystkich na Mini Euro- Zgorzelec 2015 !!!

Informacje również na stronie Zinfo

Czytaj więcej o: 3 EDYCJA MINI EURO- ZGORZELEC 2014

Już znamy wszystkich ćwierćfinalistów!

2014-11-04

Zapraszamy do zakładki Mini Euro - Zgorzelec

Czytaj więcej o: Już znamy wszystkich ćwierćfinalistów!

Mini Euro-Zgorzelec 2014

2014-11-04


Zapraszamy do zakładki Mini Euro- Zgorzelec

Regulamin turnieju piłki nożnej chłopców "Mini Euro-Zgorzelec 2014"


Dziękujemy firmie Bieleccy za darmowy przewóz uczestników turnieju.

Czytaj więcej o: Mini Euro-Zgorzelec 2014

Jesteśmy w finale!!!

2014-11-04

19.05.2014 zostały rozegrane mecze grupy IV w ramach turnieju piłkarskiego Mini Euro - Zgorzelec 2014 na boisku przy Szkole Podstawowej w Łagowie.

                O awans do strefy finałowej walczyły szkoły z Sulikowa, Żarskiej Wsi, z SP 2 Zgorzelec i Łagowa. Poziom zawodów był bardzo wyrównany, do ostatnich sekund nie było wiadomo, która z drużyn będzie zwycięzcą. Walka o pierwsze miejsce rozgrywała się pomiędzy SP Łagów i SP 2 Zgorzelec. W bezpośrednim spotkaniu obu drużyn był remis 2:2. O pierwszym miejscu w grupie zdecydowała różnica bramek z pozostałych rozegranych przez nich meczów. Okazało się, że ostatecznym zwycięzcą dzisiejszych rozgrywek została SP 2.

                Już w najbliższą środę rozegrane zostaną mecze w grupie III, której zwycięzcy spotkają się w kolejnej rundzie rozgrywek z reprezentacją SP 2 ze Zgorzelec i ze szkoły Łagowa.

Zapraszamy do zakładki Mini Euro- Zgorzelec tu jest galeria zdjęć

Czytaj więcej o: Jesteśmy w finale!!!

Już znamy wszystkich ćwierćfinalistów!

2014-11-04

Dzisiaj (21.05.2014) na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu w ramach turnieju piłkarskiego Mini Euro - Zgorzelec 2014, zostały rozegrane mecze grupy III. O awans do strefy finałowej walczyły szkoły z Czerwonej Wody, Pieńska oraz SP 5 ze Zgorzelca.

W pierwszym meczu turnieju zespół SP5 Zgorzelec pokonał drużynę z Czerwonej Wody 3:1,  a w drugim spotkaniu uległ drużynie SP Pieńsk przegrywając 3:0. Kolejne  spotkanie potwierdziło dominację Szkoły z Pieńska w tej fazie rozgrywek – byli bezkonkurencyjni wygrywając z SP z Czerwonej Wody 5:0  i  z kompletem punktów zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce w grupie zajęła szkoła SP 5 Zgorzelec gromadząc 3pkt., trzecie miejsce zaś przypadło szkole z Czerwonej Wody. Na wyróżnienie w turnieju zasłużył swoją grą Jakub Dyjankiewicz – uczeń szkoły z Pieńska, który zdobył dla swojej drużyny aż 6 bramek. Kuba to „Król Strzelców” zeszłorocznego turnieju finałowego „Mini Euro – Zgorzelec 2013".

Już wiemy, że 4 czerwca 2014 w ćwierćfinałach spotkają się pary:

SP Tęcza (Anglia) z SP Osiek Łużycki (Polska)

SP Węgliniec (Szwecja) z ZSSP Zawidów (Portugalia)

SP Pieńsk (Rosja) - SP Łagów (Hiszpania)

SP 2 Zgorzelec (Dania) - SP5 Zgorzelec (Irlandia)

Przypominamy, że faza finałowa będzie rozgrywana 4 czerwca 2014 r. na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Zgorzelcu starujemy o godzinie 900. Gorąco zapraszamy wszystkich kibiców piłki nożnej i nie tylko. W tym dniu będą świętować wszystkie dzieci. Szkoła Podstawowa Nr 2 wraz ze Stowarzyszeniem "Zintegrowani" organizują festyn dla dzieci. Będą mogły one pośpiewać karaoke, sprawdzić się w różnych sportowych konkurencjach, zakręcić kołem fortuny, pomalować buzię, czy też zapleść warkoczyki.

Gdy zabraknie sił wszyscy posilą się pyszną kiełbaską, czy też ciastem upieczonym przez rodziców tej szkoły.

Dodatkową atrakcją fazy finałowej będzie udział w niej Pawła Skóry wielokrotnego Mistrza Freestyle Football, który zaprezentuje swoje umiejętności żonglerskie w specjalnym pokazie oraz poprowadzi warsztaty dla wszystkich chętnych.

ZAPRASZAMY!

 

http://www.zinfo.pl/artykuly/12197

Czytaj więcej o: Już znamy wszystkich ćwierćfinalistów!

Rozgrywki IV grupy

2014-11-04

19.05.2014 zostały rozegrane mecze grupy IV w ramach turnieju piłkarskiego Mini Euro - Zgorzelec 2014 na boisku przy Szkole Podstawowej w Łagowie.

                O awans do strefy finałowej walczyły szkoły z Sulikowa, Żarskiej Wsi, z SP 2 Zgorzelec i Łagowa. Poziom zawodów był bardzo wyrównany, do ostatnich sekund nie było wiadomo, która z drużyn będzie zwycięzcą. Walka o pierwsze miejsce rozgrywała się pomiędzy SP Łagów i SP 2 Zgorzelec. W bezpośrednim spotkaniu obu drużyn był remis 2:2. O pierwszym miejscu w grupie zdecydowała różnica bramek z pozostałych rozegranych przez nich meczów. Okazało się, że ostatecznym zwycięzcą dzisiejszych rozgrywek została SP 2.

                Już w najbliższą środę rozegrane zostaną mecze w grupie III, której zwycięzcy spotkają się w kolejnej rundzie rozgrywek z reprezentacją SP 2 ze Zgorzelec i ze szkoły Łagowa.

Czytaj więcej o: Rozgrywki IV grupy

FOTORELACJA GRUPA II

2014-11-04

FOTORELACJA GRUPA I

2014-11-04

Rogrywki I i II grupy

2014-11-04

         

 

W dniu dzisiejszym tj. -7.05.2014 zostały rozegrane mecze w grupie I i II w ramach Turnieju piłki nożnej Mini Euro - Zgorzelec 2014 na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 3 oraz SP Trójca. Mecze były rozgrywane systemem "każdy z każdym". Dwa zespoły awansowały do dalszej części turnieju - ćwierćfinału, który będzie rozgrywany 04.06.2014 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zgorzelcu.

W grupie I do końca nie było wiadomo, która drużyna awansuje do dalszej części rozgrywek. Walka o drugie miejsce toczyła się do ostatnich minut pomiędzy SP Zawidów oraz SP Trójca. Zwycięstwo w tym meczu premiowało awansem. Lepsza okazała się szkoła z Zawidowa, która wygrała 3:2 i tym samym zajęła drugie miejsce w grupie. Bezkonkurencyjna była  Szkoła „Tęcza” ze Zgorzelca, która pokonała wszystkich przeciwników i  z kompletem punktów zajęła pierwsze miejsce. Trzecie miejsce z jednym zwycięstwem zdobyła SP Bierna, a  czwarta była SP Trójca.

W grupie II  obrońcy tytułu - SP 3 Zgorzelec niestety nie awansowali do ćwierćfinału !!! W pierwszym meczu zremisowali z SP Dłużyną Dolną 1:1, a w drugim przegrali z SP Osiekiem Łużyckim 2:1. Zwycięstwo nad SP Węgliniec 3:4 nie wystarczyło do tego, aby awansować do ćwierćfinału. Ostatecznie zajęli III miejsce w grupie. Ostatni mecz decydował kto dalej przejdzie do następnych rozgrywek. Na korzyść rozegrała szkoła z Osieka, która wygrała 4:1 z SP Dłużyną Dolną i przeszła do dalszej części z miejsca II. Bardzo ładnie spotkania rozegrali zawodnicy z SP Węgliniec, którzy pokonali SP Osiek Łużycki 3:1 i z SP Dłużynę Dolną 5:1, w ostatnim meczu byli już pewni awansu i pewnie dlatego ulegli SP 3 Zgorzelec 3:4. Oczywiście szkoła z Węglińca weszła do dalszej części rozgrywek.

Już wiemy, że 4 czerwca 2014 w ćwierćfinałach spotkają się pary:

SP Tęcza (Anglia) z SP Osiek Łużycki (Polska)

SP Węgliniec (Szwecja) z ZSSP Zawidów (Portugalia)

Zinfo.pl

 

Czytaj więcej o: Rogrywki I i II grupy

Regulamin 2014

2014-11-04

Regulamin turnieju piłki nożnej- "Mini Euro-Zgorzelec 2014".


Dziękujemy firmie Bieleccy za darmowy przewóz uczestników turnieju.

Czytaj więcej o: Regulamin 2014Kalendarium

Czwartek, 2017-04-27

Imieniny: Sergiusza, Teofila

Statystyki

  • Odwiedziny: 959961
  • Do końca roku: 248 dni
  • Do wakacji: 57 dni