Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Archiwum 2013/2014

Artykuły

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W TEAKWONDO OLIMPIJSKIM

2014-11-04

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 na podium w Opolu !!!

Krystian Nowakowski i Karol Fronczak w sobotę 19 października uczestniczyli  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w opolskiej hali widowiskowo-sportowej „Okrąglak”. W turnieju rywalizowali adepci koreańskiej sztuki walki w wieku 11-12 lat z województw śląskiego, opolskiego, małopolskiego oraz dolnośląskiego. Młodzicy konkurowali w dwuboju technicznym lub poomse – układach formalnych. Natomiast obowiązkowo wszyscy zawodnicy startowali w mini-kyorugi, tzn. walczyli
z wyłączeniem uderzeń na strefę wysoką. Układy formalne mistrzowsko wykonywał Krystian Nowakowski pokonując wszystkich chłopców - stanął na najwyższym stopniu podium.
Z kolei w walkach Krystian uplasował się na trzecim miejscu. Srebrny medal
w walkach i tytuł wicemistrza MMM zdobył Karol Fronczak.

                                                           GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej o: MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W TEAKWONDO OLIMPIJSKIM

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

2014-11-04

W Szkole Podstawowej "Tęcza" 11.02.2014 (wtorek) odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa DPFA. Brały w nim udział wszystkie zgorzeleckie szkoły podstawowe. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym", mecze trwały po 10 min. Rywalizacja była na tyle zacięta, że do końca nie było wiadomo kto wygra. Dopiero ostatni mecz wyłonił zwycięzcę turnieju. Poziom gry był bardzo wyrównany, aż 3 szkoły miały taką samą ilość punktów. O zwycięstwie zdecydowała korzystniejsza różnica strzelonych i straconych bramek. Puchar Prezesa DPFA zdobyli gospodarze turnieju reprezentacja Szkoły Podstawowej "Tęcza", opiekunem zespołu jest Pan Marcin Filozof. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 5, a na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa Nr 3. Szkoła Podstawowa Nr 2 zajęła czwarte miejsce, ale trzeba zaznaczyć że była to najmłodsza grupa chłopców (opiekun Pan Bartosz Ćwiok) . Został wyłoniony, także najlepszy zawodnik turnieju, został nim uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 Wojciech Brzoza. Przerwy pomiędzy meczami umilały cheerleaderki z klasy IV i V z "Tęczy" przygotowane przez Panią Danutę Śliwińską. Nagrody, puchary oraz poczęstunek dla zawodników ufundował wyłączny sponsor turnieju firma Hübner- Bäcker Horka. Organizatorzy bardzo dziękują, a wszystkim zawodnikom gratulujemy!
Danuta Śliwińska

Czytaj więcej o: TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Dzień Wiosny na sportowo

2014-03-21

21 marca, Dzień Wiosny, klasy 4c i 5a spędziły na przyszkolnym Orliku. Pogoda dopisała znakomicie. 

Czytaj więcej o: Dzień Wiosny na sportowoKalendarium

Środa, 2017-10-18

Imieniny: Hanny, Klementyny

Statystyki

  • Odwiedziny: 1170027
  • Do końca roku: 74 dni
  • Do wakacji: 247 dni