Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

POWIETRZE BEZ ŚMIECI

 

warto zobaczyć

Artykuły

Czy wiesz jak dbać o siebie, gdy jest smog?

2018-04-24

Ostatnie zajęcia projektu „Powietrze bez śmieci” miały na celu uświadomienie uczniom, że walka ze smogiem jest bardzo trudna i potrwa jeszcze kilka lat. Dlatego każdy z nas , a szczególnie dzieci muszą wiedzieć  jak się zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem smogu. O tym  na podstawie przygotowanych materiałów opowiedział uczniom nauczyciel. Podczas kreatywnych warsztatów kreatywnych warsztatów plastycznych dzieci wykonały INFORMATOR ANTYSMOGOWY, który następnie zabrały do domu, aby na jego podstawie podzielić się wiedzą zdobytą podczas zajęć.

Czytaj więcej o: Czy wiesz jak dbać o siebie, gdy jest smog?

W jaki sposób smog szkodzi naszemu zdrowiu?

2018-04-23

To już nasze czwarte spotkanie w ramach projektu „Powietrze bez śmieci”. Tym razem próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie – w jaki sposób smog szkodzi naszemu zdrowiu? Zajęcia były ciekawe, dzieci przeprowadzały eksperymenty, z których wniosek nasuwał się sam
POWIETRZE JEST POTRZEBNE CZŁOWIEKOWI DO ŻYCIA. Wszyscy wspólnie razem zastanawialiśmy się, jak dbać o zdrowie w kontekście czystego powietrza. Był też czas na zajęcia warsztatowe i teatralne oraz na ciekawe opowiadanie nauczyciela na temat: wpływu smogu na nasze zdrowie.
Dzieci wykonały laleczki antysmogowe. Właśnie w tej zabawowej formie dzieci przyswajają wiedzę, którą na pewno wykorzystają w dorosłym życiu.

Czytaj więcej o: W jaki sposób smog szkodzi naszemu zdrowiu?

Jak żyć ze smogiem?

2018-04-22

Już wiemy co to jest i jak tworzy się smog? Podczas poniedziałkowych zajęć uczniowie klasy I c dowiedzieli się jak walczyć ze smogiem.
Na początku zajęć przeprowadzono eksperyment, w którym uczestniczyły dzieci podzielone na 6 zespołów: szkło, plastik, metal, papier, bio i inne. Ich zadaniem było posegregowanie śmieci. Wykonali je wyśmienicie i doszli do wspólnego wniosku, że segregacja zmniejsza ilość odpadów. Już wiedzą, że posegregowane odpady można oddać procesowi recyklingu.  Podczas zajęć był czas na wykonanie znaczków recyklingowych i zabaw utrwalających zdobyte wiadomości. Następnie uczniowie wysłuchali wykładu, w którym prowadzący zwrócił szczególną uwagę na problem palenia śmieci i ich skutków. Wspólna dyskusja skończyła się podsumowaniem:
- nie wolno palić śmieci;
- śmieci należy segregować;
-nie wolno palić złej jakości węgla;
- nie wolno palić mokrego węgla w kominkach;
- trzeba wymienić stare węglowe piece na nowe.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne antysmogowe. Miały  zadanie domowe-  podzielić się zdobyta wiedzą z bliskimi.

 

Czytaj więcej o: Jak żyć ze smogiem?

Czy wiesz co to jest smog?

2018-04-18

„Powietrze bez śmieci” to projekt edukacyjny fundacji PGNiG, w którym uczestniczą uczniowie klasy Ic naszej szkoły. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest powietrze w naszym życiu, wykonując eksperymenty, poznały jego właściwości.
Następnie dowiedziały się co to jest smog i jaki ma wpływ na nasze zdrowie i środowisko.
Dzieci wykonały lupę czystego powietrza oraz lupę smogową przez, które obserwowały świat podczas pobytu na podwórku szkolnym.
Doszliśmy do wspólnego wniosku: Bezpieczny jest świat bez smogu i zanieczyszczeń!
Grażyna Michalik- Wojtukiewicz

Czytaj więcej o: Czy wiesz co to jest smog?

Jak tworzy się smog?

2018-04-18

Podczas kolejnych zajęć projektowych „Powietrze bez śmieci”, uczniowie klasy 1 c próbowali odpowiedzieć na pytanie: Jak tworzy się smog? Z zaciekawieniem dzieci obserwowały eksperyment a następnie doszły do wniosku: Dym to smog, który powstaje na skutek spalania i zanieczyszczenia powietrza.
Po dzisiejszych zajęciach pierwszaki potrafią odpowiedzieć na pytania: Kiedy i gdzie powstaje smog oraz co go wywołuje. Wiedzą jaki kolor i zapach ma smog. Nie jest im również obce pojęcie niskiej emisji. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach twórczych. Pracowali w grupach, a efekty ich zmagań można zobaczyć na zdjęciach.

Czytaj więcej o: Jak tworzy się smog?Kalendarium

Poniedziałek, 2018-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1676664
  • Do końca roku: 42 dni
  • Do wakacji: 214 dni

Ilosc zapytan : 192