Nauczanie kooperatywne (uczenia się współpracy) w poznawaniu świata książek i lektur

Podczas zajęć uczniowie klasy 3C omawiali i pracowali z lekturą pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. W małych grupach poznawali jej bohaterów, omawiali przygody doktora Dolittle i jego zwierząt. Odpowiednio podzielili obowiązki i role, co znacznie przyspieszyło wykonanie zadania. Wspólny cel pozwolił uczestnikom grupy lepiej się poznać oraz spędzić razem więcej czasu. Uczniowie podczas pracy motywowali się wzajemnie,każdy uczeń mógł wnieść ciekawy pomysł, aby wspólnie jak najlepiej wykonać zadanie, W zespole uczyli się odpowiedzialności za końcowy efekt swojej pracy. Na koniec zajęć każda grupa zaprezentowała efekty swojej pracy.