Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Cyberprzemoc

2017-12-05
Powiększ zdjęcie

W dniu 4 listopada 2017r. w naszym Szkolnym Kąciku Prawnym pojawił się nowy temat. Tym razem uczniowie mogą poszerzyć swoją prawną wiedzę na  temat zjawiska cyberprzemocy. Na tablicy pojawiły się informacje, które uświadamiają uczniom, co to jest cyberprzemoc, jakie są jej przejawy, gdzie można szukać pomocy w przypadku, gdy jest się jej ofiarą oraz jak reagować, gdy jesteśmy jej świadkami. Pojawiły się również informacje na temat konsekwencji stosowania cyberprzemocy wobec rówieśników.

Czytaj więcej o: Cyberprzemoc

Dziecięca podróż do muzyki

2017-12-05
Powiększ zdjęcie

W dniach od 13 do 18.11.2017 r. uczniowie klasy 3 c z wychowawcą p. Danutą Konieczną i nauczycielem języka niemieckiego p. Moniką Mazur – Heider wzięli udział polsko-niemieckim projekcie muzycznym „Dziecięca podróż do muzyki”. Naszą bazą była miejscowość Seifhennersdorf, gdzie w uroczo położonym pensjonacie przygotowywaliśmy się do wystawienia musicalu pt. „Gdzie jest Susi?”. Musical to forma teatralna łącząca muzykę, piosenki, dialogi i taniec. Cała treść utworu wyrażona jest poprzez słowo, muzykę, ruch oraz elementy techniczne, które tworzą jedną, spójną całość. Aby to osiągnąć, przez cały nasz pobyt ciężko pracowaliśmy podczas warsztatów aktorskich, tanecznych i wokalnych prowadzonych przez profesjonalnych muzyków, aktorów i choreografów z Polski i Niemiec. Efekt naszej pracy można było zobaczyć podczas przedstawienia, które zostało zaprezentowane 19.11.2017 r. w Karli-Haus w Seifhennersdorf. Obecni na premierze nasi najbliżsi nie kryli wzruszenia widząc nas na scenie tańczących oraz recytujących i śpiewających w dwóch językach. Poczuliśmy, co to znaczy być gwiazdą J. To była dla nas jedyna w swoim rodzaju, niezapomniana przygoda.

                               Wychowawca klasy 3 c  Danuta Konieczna

Czytaj więcej o: Dziecięca podróż do muzyki

Patron naszej szkoły- lekcja wychowawcza

2017-12-05
Powiększ zdjęcie

30 listopada 2017 r. klasa VI a przeprowadziła lekcję wychowawczą dla pozostałych klas szóstych.Tematem lekcji był patron naszej szkoły- Jarosław Iwaszkiewicz. Scenka przedstawiona przez uczniów klasy VI a przybliżyła wszystkim postać pisarza i jego drogę do kariery.

Czytaj więcej o: Patron naszej szkoły- lekcja wychowawcza


Kalendarium

Środa, 2018-10-17

Imieniny: Antonii, Ignacego

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1650055
  • Do końca roku: 75 dni
  • Do wakacji: 247 dni

Ilosc zapytan : 269