Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

archiwum 2012/2013

Artykuły

Wycieczka szóstoklasistów w Góry Izerskie

2012-10-29

W dniach 26-27 października uczniowie z klas 6a, 6b i 6c, pod opieką wychowawców - pani Janiny Szeremety, pani Anity Fink-Wojtków oraz pana Tomasza Stypczyńskiego, wzięli udział w wycieczce przyrodniczo - krajoznawczej w Góry Izerskie. 

Czytaj więcej o: Wycieczka szóstoklasistów w Góry Izerskie

Wycieczka do Teatru Starego w Bolesławcu- 22.11.2012

2014-11-05

    Spektakl  pokazuje jak ważne dla każdego z nas jest czytanie książek. Jak wiele w tych książkach dzieje się między wierszami i jak wiele wydarzeń dzieje się wokół nas. Zachęca młodego widza do sięgnięcia po szkolną lekturę, do odwiedzenia biblioteki, do poznania losów Karolci, Pana Kleksa, Koziołka Matołka...

   Przewodnikiem po bibliotece jest Mol Miki, który zna również tajemnice szkolnej biblioteki. W niebezpieczeństwie znalazło się bowiem wiele książek i uratować je może tylko jeden mały chłopiec, który...  nie chce czytać. Jak zwykł mówić: ,,nie mam czasu na czytanie". Tym chłopcem jest Jasiu, który zupełnie przypadkiem znalazł się w bibliotece. Historie, które tu  przeżyje staną się początkiem przemiany chłopca. Staną się iskrą od której zapłonie święty płomień wiedzy...

   Zapraszamy na spektakl teatralny, po którym nie będziesz obojętny na losy i przygody bohaterów książek i chętnie sięgniesz na półki szkolnej biblioteki by dowiedzieć się więcej.

Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Teatru Starego w Bolesławcu uczniowie  klas II b, III b, III c mogli zwiedzić kulisy teatru

                                                                                     Elżbieta Protasewicz

Czytaj więcej o: Wycieczka do Teatru Starego w Bolesławcu- 22.11.2012

Wycieczka do Görlitz

2014-11-05

Dnia 8 listopada 2012 klasy II a i III b pod opieką wychowawców D.Klimczak i I.Makowskiej-Rybak odbyły wycieczkę do Görlitz. Wycieczce przewodniczył pan Marek Bader. Dzieci zwiedziły Planetarium i Muzeum Przyrodnicze. Zobaczyły najważniejsze miejsca w Görlitz. Wycieczkę  zakończyły wspólne zabawy na  drewnianym placu zabaw. Było super.

Panu przewodnikowi M.Baderowi dziękujemy !

                                                                                                                                                                                                                                             Dorota Klimczak

Czytaj więcej o: Wycieczka do Görlitz

Wycieczka do Zamku Legend Śląskich w Pławnej

2014-11-05

Aby poznać legendy  naszego regionu klasy III a i II c wybrały się do Zamku Legend Śląskch w Pławnej. Tu dzieci obejrzały spektakl „Legendy Śląskie” w wykonaniu ogromnych, drewnianych kukieł. Kolejny etap to warsztaty linograficzne, gdzie dzieci samodzielnie odbijały scenki z legend w technice drzeworytniczej. Następnie pan z pracowni kuźniczej, opowiedział historię o starych kuźniach i uczniowie wspólne "wykuli" podkowę. Niespodzianką były warsztaty teatrale  gdzie można było wykazać się umiejętnościami aktorskimi. Gród Rycerski okazał się pełen wyzwań - szczególnie sprawnościowych dla  uczestników wycieczki.
Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili bezpiecznie do domu.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Zamku Legend Śląskich w Pławnej

ZIELONA SZKOŁA

2014-11-05

Uczniowie klasy III b z wych. Iwoną Makowską-Rybak i klasy III c z wych. Violettą Szymczak wraz z opiekunami, p. E. Lisiecką i p. M. Śliwą przebywały w dniach 7.05.-14.05.2013 r. w Sarbinowie na „Zielonej szkole”. Wspólne uczestniczenie, m.in.
w grach, zabawach i wycieczkach pozwoliło bliżej poznać się obu społecznościom klasowym. Wyjazd kolejką do Gąsek i pokonanie 190 schodów na wieżę widokową latarni morskiej czy wycieczka do Kołobrzegu i rejs statkiem po morzu, jak również pełna relaksacja w basenach Aquaparku w Ustroniu Morskim, to niektóre z atrakcji zapewnionych przez organizatora „Zielonej szkoły”. Dopełnieniem czasu wolnego dzieci były 2 dyskoteki, gry i zabawy ruchowe na plaży, placu zabaw, boisku pobliskiej szkoły, quizy i mini konkursy biblioteczne a także zajęcia dydaktyczne. Apetyt i humor dopisywał każdego dnia, a samodzielność i zdyscyplinowanie wszystkich uczniów zaskoczyły wychowawczynie i opiekunów. Wspaniały pobyt nad morzem zakończyło ognisko
z pieczonymi kiełbaskami i puszczone w niebo lampiony od obu klas.

                                                                                 

                                       Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć z Sarbinowa.

Czytaj więcej o: ZIELONA SZKOŁA

Nasza wycieczka

2014-11-05

17  czerwca klasy I a i II c wybrały się na wycieczkę.  Zwiedziły zamek Kliczków i jedyny w Europie cmentarz koni. Miały też okazję zobaczyć produkcję naczyń ceramicznych w Bolesławcu  i podziwiać zabytki tego miast oraz  zjeść pysznego loda.  Był też czas na ognisko  z kiełbaskami, zabawy i jazdę konną w gospodarstwie jeździeckim w Dobrej. Dziękujemy  naszej przewodniczce  Annie Binkiewicz, która w  interesujący sposób  przekazała  dzieciom  ciekawostki  związane  z miejscami  naszego pobytu. Dzieci zrelaksowane,  pełne wrażeń bezpiecznie wróciły do domu.

Czytaj więcej o: Nasza wycieczka

Kolorowe Jeziorka

2014-11-05

W dniu 13.06 2013 r. dzieci z klasy I B i I C pod opieką swoich wychowawców  oraz  p. Grażyny Mackiewicz  (nie zabrakło także niezawodnych jak zwykle rodziców) wyruszyły na górską wyprawę w Karkonosze. Celem były Kolorowe Jeziorka – malowniczo położone zbiorniki wodne, znajdujące się pomiędzy Jelenią Górą a Kamienną Górą, w  miejscowości Wieściszowice. Pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała,  humory też, więc  po dłuższej  wspinaczce Kolorowe Jeziorka przedstawiły nam się w całej swojej okazałości.  W ramach odpoczynku – ognisko z kiełbaskami i napoje. Potem jeszcze podejście  w górę pięknym szlakiem w kierunku dawnego schroniska o nazwie „Szwajcarka”, żeby zobaczyć …. kawałek Szwajcarii w polskich Karkonoszach. Uwierzcie, widok niesamowity – brakowało tylko „fioletowych”  krów ! Dla takiego widoku warto było pokonać taką drogę.  Myślę, że ta wyprawa przyniosła dzieciom nie tylko radość z fajnie spędzonego dnia i zdrowe zmęczenie, ale pozwoliła poznać piękne zakątki naszego kraju, leżące przecież  na „wyciągnięcie ręki”.

Czytaj więcej o: Kolorowe Jeziorka

Zdobywamy Warszawę !

2014-11-05

Uczniowie klas IVb, 6b i 6c w dniach 29.05- 1.06 uczestniczyli w wycieczce do stolicy.Zwiedziliśmy najważniejsze miejsca, min. Pałac Kultury, Łazienki Królewskie, Powązki, Muzeum Chopina- multimedialne, Belweder, Zamek Królewski,Grób Nieznanego Żołnierza,  Stadion Narodowy. Wędrowaliśmy Krakowskim Przedmieściem, odwiedzając miejsca związane z Chopinem, jego miejsca zamieszkania, nauki, koncertów, pochówku jego serca oraz wiele innych ciekawych zabytków.

Czytaj więcej o: Zdobywamy Warszawę !

Wycieczka po Kotlinie Jeleniogórskiej

2014-11-05

Dnia 13 i 14 czerwca klasa II b i III d pojechały na dwudniową wycieczkę po Kotlinie Jeleniogórskiej. W pierwszy dzień zwiedzaliśmy SZTOLNIE w Kowarach; z podziemną trasą turystyczną, Park Miniatur Architektonicznych. Następnie pojechaliśmy do Karpacza gdzie weszliśmy na skocznię narciarską Orlinek skąd podziwialiśmy piękne górskie widoki. Potem udaliśmy się do nowo otwartego PARKU BAJEK w którym słuchaliśmy czytanych przez lektora bajek połączonych z przedstawieniem kukiełek umieszczonych w miniaturowych chatkach. Największą atrakcją parku były zjazdy oponami z górki. Było super!!! Potem ognisko, zabawy i nocleg. Drugiego dnia odwiedziliśmy Leśną Hutę - pokaz wytopu szkła oraz Dino Park. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu.

Czytaj więcej o: Wycieczka po Kotlinie JeleniogórskiejKalendarium

Czwartek, 2017-04-27

Imieniny: Sergiusza, Teofila

Statystyki

  • Odwiedziny: 959938
  • Do końca roku: 248 dni
  • Do wakacji: 57 dni