Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

archiwum 2013/2014

Artykuły

Czary Mary!!!

2014-11-05

Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…
Aż trudno uwierzyć, że trzy wspólne lata już prawie  za nami. Na zakończenie rodzice klasy III c  zorganizowali wycieczkę do Wioski Czarów i Magii w Spytkowie.
W sobotni poranek przywitała nas gospodyni legendami związanymi z tą miejscowością. Następnie zaprosiła nas na sianosploty.  Zarówno rodzice jak i dzieci  wykazali się inwencją twórczą. Powstały z siana piękne myszki, kotki zajączki. Potem udaliśmy się  na Magiczną Ścieżkę Wrażeń. Boso maszerowaliśmy po kamieniach, szyszkach i piasku. Niesamowite wrażenie!  Bardzo podobał nam się  Magiczny Ziołowy Zakątek, w którym rozpoznaliśmy między innymi:  majeranek, melisę, oregano. Idąc  Ścieżką  Zmysłów  rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące produktów lokalnych,  drzew i ich owoców oraz  zwierząt i ich tropów. Niespodzianką było spotkanie z  dobrym Czarodziejem, który wszystkie dzieci poczęstował cukierkami.  Następnie zaprosił nas na poczęstunek. Użył zaklęcia „Stoliczku nakryj się! ” Na stoliku pojawiły się  ziemniaczki z kociołka, pyszna kiełbaska oraz racuchy. To  była prawdziwa czarodziejska uczta.
Podczas  Igrzysk Czarodziejów, dzieci zjeżdżały na linie, grały w  piłkę nożną.
Sobota to dzień pełen niespodzianek pan T. Witek  wszystkich chętnych przewiózł  swoim oryginalnym motorem.
To był wspaniały dzień!  Dziękuję  kochanym dzieciom i ich wspaniałym rodzicom!

 Tekst i zdjęcia: Grażyna Michalik- Wojtukiewicz

Czytaj więcej o: Czary Mary!!!

Wycieczka do Kleinwelka

2014-11-05
23 czerwca 2014 r. uczniowie klasy I a i klasy II a pod opieką p. Beaty Burdzy, p. Ady Burdzy i p. Małgorzaty Marek-Konopskiej wybrali się na wycieczkę do krainy dinozaurów w Kleinwelka. W czasie wycieczki zwiedziliśmy park gadów jurajskich oraz park prehistorii, gdzie mogliśmy podziwiać okazy w ich naturalnej wielkości. Oprócz ciekawej lekcji mieliśmy wiele zabawy. Prawdziwą frajdą było przejście przez labirynt roślinny oraz zabawy na torze sprawnościowym i w krainie zagadek. 
Zobaczcie sami!
Czytaj więcej o: Wycieczka do KleinwelkaKalendarium

Niedziela, 2017-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Statystyki

  • Odwiedziny: 962303
  • Do końca roku: 245 dni
  • Do wakacji: 54 dni