Archiwum 2016/2017

Artykuły

Eliminacje Nestle CUP

2017-05-30

W poniedziałek 29.05.2017 na stadionie miejskim odbyły się wojewódzkie Eliminacje Nestle CUP. O godzinie 11:00 na starcie stanęły zawodniczki i zawodnicy szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Łącznie na starcie stanęło blisko 300 zawodników, którzy walczyli o jak najlepsze rezultaty i prawo startu we wrześniowym finale. Z naszej szkoły wystartowało 11 zawodników trenujących u Pani Danuty Śliwińskiej. Młodzi adepci sportu rywalizowali w czwórboju: – szkoły podstawowe: 60m, kula, w dal lub wzwyż, 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców. Zawody odbyły się w przyjemnej sportowej atmosferze, uzyskano wiele wartościowych rezultatów cieszących zarówno trenerów jak i ich autorów. Wszystkim startującym gratulujemy i zapraszamy na kolejne zawody!

Opiekun: Danuta Śliwińska

Tróbój LA klas 1-4

2017-05-30

26 maja 2017r. na stadionie miejskim w Zgorzelcu nasi najmłodsi lekkoatleci wystartowali w Trójboju LA tj. biegu na dystansie 60 m, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. W Finale Powiatu klasy II- zajęły 2 miejsce, klasy III- 4 miejsce, klasy IV- 5 miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Opiekunowie: Danuta Śliwińska i Maricn Filozof

UKS "Basket Zgorzelec" na Półfinałach Mistrzostw Polski Kobiet do lat 14- Kraków 2017

2017-05-30

Po trzech dniach ciężkich meczy kończymy Turniej na 1 miejscu- wygrywamy z Krakowem, Warszawą i Pruszczem Gdańskim. Jesteśmy w finałach Mistrzostw Polski, a najlepsza zawodniczką- MVP turnieju zostaje Oliwia Urbanowicz- absolwentka SP2, która tu, w naszej szkole zaczynała przygodę z koszykówką pod okiem trener Elżbiety Iwanowskiej

Nasi lekkoatleci

2017-05-23

19 maja 2017r. odbyły się Mistrzostwa strefy jeleniogórskiej- Igrzyska LA.
Uczniowie bardzo się starali, dawali z siebie wszystko.
Zdobyliśmy jeden medal. Kacper Marek z klasy 5b "wyskoczył" sobie srebrny medal. Tym samym wywalczył sobie awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 6 czerwca 2017r.
Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy wyników!
Opiekunowie: Danuta Śliwińska i Marcin Filozof

Mistrzostwa Powiatu - Igrzyska Młodzieży Szkolnej LA

2017-05-08

W dniu dzisiejszym tj 8 maja 2017 na stadionie miejskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu - Igrzyska Młodzieży Szkolnej LA. Zawody rozpoczęły się od sztafet 4x100m - dziewczyny były bardzo blisko zdobycia brązowego medalu jednak ekipa z Osieka Łużyckiego była minimalnie lepsza; nasi "panowie" również wypadli w sztafetach bardzo dobrze. Asia Pilny z VI b próbowała "wyskakać" brąz i tutaj zaważyły o niepowodzeniu centymetry i "skupienie", w tym samym czasie Obuchowski Konrad z kl. VI c pobił swój rekord i w pchnięciu kulą zajął I miejsce!!! Podczas gdy Kacper Marek skakał wzwyż i z wynikiem 140cm (rekord życiowy) osiągnął II miejsce, dziewczyny biegały na 300m. Bardzo dobrze pobiegła Natalia Gogalińska z kl. V c, która uplasowała się na II miejscu, dobrze również pobiegła Małgorzata Mazur z kl. VI c, która zajęła VI miejsce (tu również zdecydowały ułamki sekundy!!!). Wśród chłopców najwyżej uplasował się Damian Ramulewicz z kl. VI c zajął 4 miejsce, bardzo dobrze pobiegł również Piotr Ławrynowicz, bo "wybiegał" sobie 7 miejsce. Na dystansie 600m z naszej szkoły biegły dwie zawodniczki i tutaj też udało się zdobyć srebrny medal, a wywalczyła go Alicja Holy z kl. VI c.

Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów

Bieg przełajowy

2017-04-12

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Biegu Przełajowy im. JÓZEFA WIATROWSKIEGO. Koordynatorem zdarzenia była pani Danuta Śliwińska.