Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Archiwum 2016/2017

Artykuły

W piekarni

2016-10-09

Dnia 29 września 2016r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią panią Dorotą Klimczak wybrali się do piekarni Państwa Karkowskich w Zgorzelcu. Tu zapoznały się z procem powstawania pieczywa. Pan Karkowski pokazał nam maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Dzieci były zachwycone! Największe wrażenie zrobił na wszystkich olbrzymi piec chlebowy. Na koniec właściciel przygotował dla nas słodką niespodziankę i poczęstował nas słodkimi  bułeczkami. Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję!

Czytaj więcej o: W piekarni

Kartoflane Party 2016

2016-10-09

3 października 2016r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu zaprosił uczniów klas 3bi, 3c, 3e oraz 5a na Kartoflane Party, które odbyły się nad Zalewem Czerwona Woda. Pogoda była piękna i humory dzieciom dopisywały. Organizatorzy przygotowali dla nas wiele atrakcji. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych: skoki w workach,  wyścigi na nartach, łowienie "rybek", rzut do celu workiem oraz zabawy  z chustą animacyjną. Mieliśmy okazję zjeść pyszną kiełbaskę oraz kartofelkiz ogniska. Na zakończenie dzieci otrzymały zadanie na szóstkę. Klasy miały ułożyć hasła profilakty z przygotowanych materiałów. Nie sprawiło im to żadnego kłopotu. Oto nasze hasła: Nie piję, nie palę i żyję wspaniale! SP2 o zdrowie dba!  Nie palę, nie piję, zdrowo żyję!  Bardzo dziękujemy!

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć    https://goo.gl/photos/jZ2t1ztm6mxBAhhe7

Czytaj więcej o: Kartoflane Party 2016

Wycieczka do Karpacza klas 2a i 3e

2016-10-25

W dniu 29 września 2016 roku uczniowie klas 2a oraz 3e udali się na wycieczkę do Karpacza. Jako pierwsza na naszej trasie znalazła się świątynia Wang, gdzie wysłuchaliśmy ciekawej historii tego miejsca i obejrzeliśmy wyjątkową budowlę, przywiezioną w całości na statku, zbudowaną bez użycia gwoździ.Następnie odwiedziliśmy Muzeum Zabawek. Oglądaliśmy tam zabawki z całego świata, które miastu przekazał Henryk Tomaszewski- wybitny artysta i twórca Wrocławskiego Teatru Pantomimy. W kolejnej części zwiedzania – po wejściu do miasteczka westernowego z Ameryki końca XIX wieku, w kłębach kurzu wzbitego przez końskie kopyta dzieci zobaczyły prawdziwy obraz „Dzikiego Zachodu” oraz walkę dzielnego szeryfa z okrutnymi złoczyńcami.

 Ewelina Stefaniak   Małgorzata Marek-Konopska

Czytaj więcej o: Wycieczka do Karpacza klas 2a i 3e

Wycieczka do Wrocławia

2016-11-11

W poniedziałek 7 listopada 2016 r. uczniowie klasy 4a, 5a, 5b i 6b wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Opiekę nad uczestnikami sprawowała Pani Izabela Borkowska, Pani Katarzyna Mańkowska i Pani Janina Szeremeta. Uczniowie zwiedzili Hydropolis –nowoczesne centrum wiedzy o wodzie, gdzie wzbogacili swoją wiedzę dzięki ciekawym ekspozycjom i wystawom. Poznali nowinki techniczne z różnych stref tematycznych.
    Następnie udali się do Manufaktury Słodyczy, gdzie odbył się pokaz ręcznie robionych cukierków i karmelków oraz warsztaty cukiernicze – własnoręczne wykonanie własnego lizaka. Ciekawym punktem wycieczki był również spacer  po zabytkowym centrum miasta. Uczniowie atrakcyjne spędzili czasu.

Katarzyna Mańkowska

Czytaj więcej o: Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka II c w Państwowej Straży Pożarnej

2016-11-13

W dniu 8.11.2016 r. klasa II c wybrała się na wizytę do Sali edukacyjnej „Ognik” utworzonej przy siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Podczas krótkiej pogadanki funkcjonariusz Straży Pożarnej opowiedział dzieciom o najczęstszych przypadkach zagrożenia zdrowia i życia ludzi, w których niezbędna jest pomoc strażaków. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w rozmowie, wykazując się przy tym całkiem sporą wiedzą. Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną. Dzieci uczyły się dokonywać telefonicznego zgłoszenia zdarzeń losowych, w kuchni ćwiczyły gaszenie rozpalonego tłuszczu, uczestniczyły także w ewakuacji z płonącego pomieszczenia. Wszyscy przeszli także instruktaż wykonywania sztucznego oddychania, ale niektórzy byli w tym naprawdę dobrzy.  Potem przyszedł czas na zabawę podczas której każdy mógł poczuć się jak prawdziwy strażak. Do dyspozycji dzieci były specjalne stroje oraz kaski, duży wóz strażacki, a także  narzędzia: drabina, piły, topory, nożyce (oczywiście w wersji zabawkowej). Na zakończenie naszego pobytu dzieci odwiedziły jeszcze centrum dowodzenia oraz garaże, w których zobaczyły lśniące czystością strażackie pojazdy oraz sprzęt do ratowania ludzi i zwierząt. Serdecznie dziękujemy strażakom za poświęcony nam czas, jesteśmy przekonani, że dzięki tej wizycie będziemy bardziej świadomie dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

                                                        Wychowawca klasy II c   Danuta Konieczna

Czytaj więcej o: Wycieczka II c w Państwowej Straży Pożarnej

Wycieczka do huty Julia w Piechowicach

2017-03-24

Dnia 17 marca uczniowie klas 4a, 4c, 4d oraz 5a udali się do Huty Julia w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby, która jest jedną z niewielu istniejących dziś w Polsce producentów szkła kryształowego.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach grawerskich, w czasie których każdy z nich miał okazję własnoręcznego ozdobienia kryształowej szklanki, która została zabrana do domu jako pamiątka. Huta Julia odsłoniła również swoje tajemnice w czasie zwiedzania hal produkcyjnych, gdzie można było zapoznać się z procesem technologicznym oraz zobaczyć na własne oczy, jak doświadczeni hutnicy w obecności zwiedzających wytwarzają szklane cuda z półpłynnego szkła wydobytego prosto z pieca hutniczego.

Czytaj więcej o: Wycieczka do huty Julia w PiechowicachKalendarium

Czwartek, 2018-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1673295
  • Do końca roku: 46 dni
  • Do wakacji: 218 dni

Ilosc zapytan : 190