Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Orszak Trzech Króli 2017

2017-01-18

Po raz czwarty 6.01.2017r. nasza Szkoła aktywnie włączyła się w organizację Orszaku Trzech Króli, który w mroźne piątkowe popołudnie przeszedł z Goerlitz  do Zgorzelca. Jak co roku tworzyliśmy niebieski Orszak Króla Baltazara.
Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali Szkołę, Tatusiom ze straży ojcowskiej oraz pozostałym członkom ich Rodzin bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.  

Czytaj więcej o: Orszak Trzech Króli 2017

Koncert Kolęd i Pastorałek

2016-12-26

Wspólne śpiewanie raduje i łączy, a to przecież stanowi istotę świąt Bożego Narodzenia, w związku z tym 22 grudnia odbył się w naszej szkole Koncert Kolęd i Pastorałek. Każda klasa,  przy akompaniamencie Pani Izabeli Borkowskiej, wykonała jeden świąteczny utwór.  Było poruszająco, a świąteczne dekoracje przybliżały atmosferą świąt. Celem nadrzędnym koncertu było kultywowanie polskiej tradycji wspólnego kolędowania, ale przede wszystkim była to doskonała okazja do spotkania się w tak licznym gronie.
Wspólne kolędowanie dzieci i dorosłych było dla wszystkich niezwykłym  i pięknym doświadczeniem. Wyzwalało pozytywne emocje, wprowadzało  w świąt, na które szczególnie czekają dzieci.
Wspólne kolędowanie poprzedził występ uczniów z klasy 5b i 5c przygotowany                                            Panią Katarzynę Mańkowską.

K. Mańkowska

 

Czytaj więcej o: Koncert Kolęd i Pastorałek

Koncert Kolęd klas 1-3

2016-12-26

Koncert Kolęd klas 1-3 odbył się  w miłej, świątecznej i rodzinnej atmosferze. Wspólne kolędowanie, liryczne recytacje, oprawa muzyczna i serdeczne życzenia wprowadziły wszystkich w uroczysty przedświąteczny nastrój. Uroczystość uświetnił chór szkolny pod opieką Pani Kingi Bodnar. Podczas apelu Pani Dyrektor podziękowała uczniom i organizatorom oraz złożyła serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Zobacz zdjęcia  link

Czytaj więcej o: Koncert Kolęd klas 1-3

Spotkanie Wigilijne

2016-12-25

W dniu 15 grudnia 2016 r. w restauracji Prima w Zgorzelcu odbyło się Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu dla osób starszych i samotnych.
W spotkaniu uczestniczyły osoby zaproszone, władze miasta, ksiądz i przedstawiciele Ośrodka. Modlitwa, płonące świece, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd, wzajemne życzenia, wspólna wieczerza stanowiły ważne elementy przeżywanej uroczystości.
Dopełnieniem świątecznej atmosfery dla zaproszonych gości był występ grupy wokalnej z naszej szkoły oraz wspólne kolędowanie. To spotkanie  pozwoliło  zebranym poczuć namiastkę domowego ciepła, było okazją do porozmawiania o radościach i troskach codziennego życia. Przyczyniło  się do kultywowania tradycji, a także integracji uczniów naszej szkoły z lokalną społecznością.

Czytaj więcej o: Spotkanie Wigilijne

Jasełka

2016-12-25

W dniu 21 grudnia 2016 r. odbyło się  już drugie spotkanie w ramach naszego nowego projektu pn. Junior-Senior, czyli między nami pokoleniami. Tym razem to seniorzy z Domu Pomocy Społecznej Ostoja w Zgorzelcu wraz z pracownikami odwiedzili naszą szkołę, aby wspólnie obejrzeć przygotowane jasełka. A jasełka były niezwykłe... ich fabuła rozgrywała się  właśnie w domu spokojnej starości, a bohaterami byli ich mieszkańcy, personel i kierownictwo placówki.
Było mnóstwo wrażeń i wzruszeń, gdyż młodzi wykonawcy profesjonalnie odegrali swoje role. Spotkanie wzbudziło wiele emocji nie tylko wśród ludzi, którzy „jesień” swego życia spędzają   w DPS-ie, ale również wśród naszych uczniów, którzy podarowali im najwspanialszy prezent – szacunek, podziw oraz chwile radości.

Podziękowaniom nie było końca, a najlepszą oceną występu było zaproszenie pani kierownik Renaty Rosiejak  do ponownej wizyty w DPS i przedstawienie jasełek dla wszystkich mieszkańców, którzy ze względu na swoje ograniczenia fizyczne nie mogli u nas zagościć.

Po jasełkach uczniowie zaprosili naszych Gości na wspólny poczęstunek i kolędowanie. W miłej, przedświątecznej atmosferze Pani Maria, Pani Jadwiga i Pani Helena cierpliwie odpowiadały na wszystkie pytania dzieci o swoim młodzieńczym życiu, o życiu w Domu Pomocy Społecznej.

Na zakończenie mieszkańcy DPS i pracownicy obdarowani zostali przez uczniów ręcznie wykonanymi aniołkami. Mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej „Ostoja”  odwdzięczyli się własnoręcznie wykonanym pięknym stroikiem bożonarodzeniowym.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach. Uczniowie przekonali się jak niewiele trzeba, aby sprawić drugiemu człowiekowi radość i choć przez chwilę pozwolić zapomnieć  o szarości dnia. To spotkanie stało się wspaniałą lekcją tolerancji i otwarcia na potrzeby i oczekiwania drugiego człowieka.

               zdjęcia kliknij  link                           zdjęcia kliknij link

 

 

Czytaj więcej o: Jasełka

Laureaci szkolnego etapu XVI Powiatowego Konkursu Bożonarodzeniowego

2016-12-16

KATEGORIE: 

SZOPKI: Norbert Solarz SP2, wyróżnienieJoanna Puchalska SP2

WITRAŻE: Jan Kasza SP2

STROIKI: Aleksandra Kieruzol SP2

OZDOBY ŚWIĄTECZNE : Liwia Radzik SP2, wyróżnienie Maksymilian Pogudź SP2

 Uroczyste rozdanie nagród 14.12.2016r. (środa) godz. 9.00  w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3 w   Zgorzelcu.                                             

      Gratulujemy wszystkim laureatom!

Czytaj więcej o: Laureaci szkolnego etapu XVI Powiatowego Konkursu Bożonarodzeniowego

IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej MDK – Zgorzelec 14 grudnia 2016

2016-12-16

W dniu 14 grudnia 2016 w Zgorzelcu w Miejskim Domu Kultury odbył się IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi we współpracy
z Miejskim Domem Kultury w Zgorzelcu. W konkursie udział brały:

  •  Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu
  •  Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgorzelcu
  •  Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu
  •  Szkoła Podstawowa w Łagowie
  • Prywatna Szkoła Podstawowa „Prymus”
  • Dietrich-Heise Schule Görlitz

Uczniowie klas IV, V i VI wykonywali utwory w języku niemieckim i angielskim. Nagrody przyznano w trzech kategoriach:
- klasy IV – I, II, III
- klasy V -    I, II, III
- klasy VI - I, II, III

 Komisja oceniająca występy uczestników konkursu przyznała następujące nagrody:

  W kategorii klas IV:

1 miejsce: Milena Leśniewska z Prywatnej Szkoły Podstawowej  „Prymus” w Zgorzelcu
2 miejsce: Anna Aftyka i Bianka Zdanowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu
3 miejsce: Natalia Cantarella  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu

W kategorii klas V:

1 miejsce: Wiktor Gładysz ze Szkoły Podstawowej  w Łagowie;
2 miejsce: Nikola Tetke i Jaqueline Kessel ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu;
3 miejsce: Julia Mendrykowska i Martyna Walas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu;

 W kategorii klas VI:

1 miejsce: Jagoda Kowalska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu;
2 miejsce: Małgorzata Sola ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu;
3 miejsce: Roksana Dalińska i Patrycja Maniora ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu

Organizatorzy:

Anita Fink-Wojtków, Izabela Borkowska, Tomasz Stypczyński

 

 

 

 

Czytaj więcej o: IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej MDK – Zgorzelec 14 grudnia 2016

ZEBRANIA RODZICÓW 15.12.2016

2016-12-15

ŚLADAMI BOHATERÓW "W PUSTYNI I W PUSZCZY"

2016-12-13

Czytelnictwo w listopadzie 2016

2016-12-12

Najlepsi czytelnicy- listopad 2016

2016-12-12

Festyn Mikołajkowy

2016-12-09

Festyn Mikołajkowy

Tradycyjnie 6 grudnia odbył się w naszej szkole Festyn Mikołajkowy.  Już od rana czuło się magiczną atmosferę. Prawie wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w biało-czerwonych mikołajkowych strojach, a pięknie przyozdobiona sala gimnastyczna przypominała krainę Świętego Mikołaja. O godz. 8:30 na uroczystym apelu w sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć swoich nauczycieli w nietypowych rolach. Tym razem bowiem to oni odegrali przedstawienie Mikołajkowe. Po apelu wszyscy wzięli udział w Festynie Mikołajkowym.  

LINK DO ZDJĘĆ-  POBIERZ        lub   https://drive.google.com/drive/folders/0ByN_XMFFR5O8OFdGNkN1UDYyZE0      

 

To był niezapomniany dzień.

Katarzyna Mańkowska

Czytaj więcej o: Festyn Mikołajkowy

Super Liga klas 1-3

2016-12-08

Super Liga- kotyliony 2016

2016-12-05

Trzyman formę!

2016-12-05

Nie palę!

2016-12-05

Laureaci XVI Powiatowego Konkursu Bożonarodzeniowego- etap szkolny

2016-12-05

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

2016-12-05

GODZINA KODOWANIA W 4A

2016-12-05

Bawiąc uczymy się, ucząc bawimy się!

Czytaj więcej o: GODZINA KODOWANIA W 4A

25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

2016-12-05

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyła się impreza, której celem było przybliżenie młodszym uczniom postaci ulubionego pluszaka i promocja czytelnictwa. Dzieci usłyszały historię powstania pluszowego misia, a także poznały różne gatunki prawdziwych niedźwiedzi i ciekawostki związane z ich życiem.
Uczniowie klas starszych czytali maluchom rozdziały Kubusia Puchatka i Misia Uszatka. Dzieci chętnie rozmawiały o przygodach Kubusia i Uszatka, kolorowały ich postacie, odpowiadały na pytania w misiowych mini konkursach. Każda poprawna odpowiedź była nagrodzona. Słodki poczęstuneki umieszczenie wykonanych przez siebie prac na wystawie i gazetce zakończyło spotkanie.
W misiowej scenerii, 28 listopada odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. Dzieci z klasy I a i I b poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, regulamin wypożyczalni, czytelni i  ICIM, a także dowiedziały się jak należy właściwie dbać o książki. Na koniec spotkania odbyło się uroczyste przyrzeczenie i pierwsze samodzielne wypożyczenie książek. Na pamiątkę pasowania mali czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. 

 

                                                                                            Elżbieta Lisiecka

 

Czytaj więcej o: 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia


Kalendarium

Wtorek, 2017-01-24

Imieniny: Felicji, Roberta

Statystyki

  • Odwiedziny: 854849
  • Do końca roku: 341 dni
  • Do wakacji: 150 dni