Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Mamy nowy sprzęt sportowy !!!

2014-11-28

Na ostatniej lekcji wychowania fizycznego klasa II a miała możliwość wypróbowania nowego sprzętu sportowego, który jest w naszej szkole od niedawna. Ogromną torbę całą wypełnioną  sprzętem przywiózł Pan Damian Kordasiewicz, który jest w Zgorzelcu koordynatorem programu Kids Athletics. Na lekcji zostały wykorzystane "miękkie płotki", drabinkę koordynacyjną i maty. Praca w obwodowym torze przeszkód bardzo spodobała się uczniom klasy drugiej. Pomimo zmęczenia dzieci chcą jeszcze takiej lekcji wychowania fizycznego.

 

Czytaj więcej o: Mamy nowy sprzęt sportowy !!!

Sportowy event w ramach programu Kids Athletics.

2014-11-28

W poniedziałek 24.11.2014 roku w naszej szkole na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie z klas 2-3 i uczestniczyli w zajęciach ruchowych, które były realizowane w formie eventu szkolnego opartego na programie Kids Athletics. Właściwie odbyły się dwa eventy w jednym dniu, dla klas drugich na lekcji szóstej, a na siódmej dla klas trzecich. Dzieci rywalizowały ze sobą na obwodach stacyjnych, na których występowały elementy biegu, skoku i rzutu. Uczniowie korzystali ze specjalnie dostosowanego sprzętu, który można było łatwo rozłożyć, bezproblemowo przetransportować, szybko zmontować i zdemontować w miejscu w którym miał być wykorzystany. Najważniejsze, iż jest on bardzo bezpieczny złożony z miękkich elementów. Zabawa i wiele radości podczas rywalizacji zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami.

Więcej zdjęć na stronie www.lekkoatletykadlakazdego.pl

Czytaj więcej o: Sportowy event w ramach programu Kids Athletics.

Umiem słuchać

2014-11-23

Od 1 grudnia 2014r. rusza druga edycja projektu  "Umiem słuchać". Celem jest kształtowanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Uczniowie klas Ic, IIa i IIIa będą codziennie słuchali krótkich adwentowych opowieści. Nagrodę dla super słuchacza będzie emblemat gwiazdka- "Umiem słuchać" oraz słodka niespodzianka.

Czytaj więcej o: Umiem słuchać

Zakładki do książek

2014-11-22

UWAGA RUSZA AKCJA POMOCY KOLEŻEŃSKIEJ 2014/2015

2014-11-21

LISTA OSÓB, KTÓRE BEZPŁATNIE W SZKOLE BĘDĄ UDZIELAŁY KOREPETYCJI I POMAGAŁY W NAUCE

 

Czytaj więcej o: UWAGA RUSZA AKCJA POMOCY KOLEŻEŃSKIEJ 2014/2015

Lekcja przedsiębiorczości

2014-11-21

18 listopada 2014r. uczniowie klas V b i V c uczestniczyli w lekcji przedsiębiorczości zorganizowanej przez panią Dorotę Kordasiewicz- Stecynę i panią Beatę Zimną, przedstawicielki Banku  Pekao SA. Młodzież poznała odpowiedzi na pytania: Co to jest bank? Czym  zajmuje się bank? Uczniowie z zainteresowaniem oglądnęli prezentację multimedialną dotyczącą historii pieniądza. Był quiz, kalambury i słodkie jabłuszka. Każdy z uczestników spotkania otrzymał zaproszenie dla rodziców do banku, abymogli  poznać ofertę usług bankowych.  Uczniowie klas 5a, 6a oraz 6c swoją lekcję przedsiębiorczości będą mieli 2 grudnia 2014r. Było ciekawie, wesoło- dziękujemy !!!

Czytaj więcej o: Lekcja przedsiębiorczości

Podsumowanie Super Ligi

2014-11-21

Zapraszamy klasy 0-3 na podsumowanie Super Ligi Uśmiech

Czytaj więcej o: Podsumowanie Super Ligi

Wycieczka do Planetarium i ZOO w Goerlitz

2014-11-21

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2014

2014-11-21

 

 Zapraszamy do czynnego uczestnictwa - włączenia się w chrześcijańską interpretację przeżywania świąt Bożego Narodzenia, mającą charakter wspólnotowego wydarzenia - zabawy.


Więcej informacji w zakładce Orszak Trzech Króli

Czytaj więcej o: ORSZAK TRZECH KRÓLI 2014

Czym jest Mały Mistrz, ile szkół przystąpiło do Programu i jakie są plany na przyszłość z nim związane?

2014-11-19

ŚWIĘTY MIKOŁAJ w naszej Szkole – 8.12.2014 r.

2014-11-19

W tym roku również do naszych grzecznych dzieci wybiera się  Święty Mikołaj. W związku z tym 8.12.2014 r., w poniedziałek,przed południem organizujemy FESTYN MIKOŁAJKOWY. Proszę, aby wychowawcy zrobili rozeznanie wśród rodziców swoich uczniów – kto nam pomoże 8.12.2014 r. oraz poinformowali „swoich rodziców” o spotkaniu Rady Rodziców  - 26.11.2014 r.,  środa, godz. 1830 -  pokój nauczycielski w „dużym budynku”.Prosimy aby, „każda klasa” w ramach Ligi klas upiekła dwa ciasta  i podpisane i pokrojone zostawiła również 8.12.2014 r. przed 800 w pokoju nauczycielskim w „dużym budynku”. Prosimy również, aby „każda klasa” w ramach Ligi zbierała fanty do loterii. Fanty do piątku, do 5.12.2014 r., do worka zbierają wychowawcy,  i po lekcjach 5.12.2014 r. w podpisanym worku przynoszą do pokoju nauczycielskiego - w „dużym budynku”. Przekazujemy wszystkim najlepsze życzenia od ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA   i zapraszamy na FESTYN

                                                                                                                    Aleksandra Piotrowska

Czytaj więcej o: ŚWIĘTY MIKOŁAJ w naszej Szkole – 8.12.2014 r.

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU SPORTU "POLSKI SPORT 2024"

2014-11-19

NARODOWY  PROGRAM ROZWOJU SPORTU "POLSKI SPORT 2024"

  

            To ambitny, powszechny i długofalowy projekt, mający na celu odnowę polskiego sportu. Może się ona dokonać tylko w szkołach: na szkolnych bieżniach, boiskach, skoczniach, w salach gimnastycznych. To tam trzeba dostrzegać talenty, a potem pomagać w ich rozkwicie.

Innowacyjny, unikalny i opatentowany system, który umożliwia uczniom uczestnictwo w tym samym rzeczywistym czasie w ogólnopolskich e-spartakiadach, czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska czy hali. Nieistotne zatem staje się oddalenie geograficzne szkoły i wiążące się z tym problemy, np. wydatki na podróże.

Przedsięwzięcie opiera się wyłącznie na tym, co w przedmiocie Wychowanie Fizyczne zostało zapisane w szkolnej podstawie programowej. Nasza szkoła już drugi rok jest aktywnym uczestnikiem tego programu. Nasi uczniowie mają możliwość porównania swoich wyników z wynikami kolegów z innych szkół w całej Polsce.

 

Czytaj więcej o: NARODOWY PROGRAM ROZWOJU SPORTU "POLSKI SPORT 2024"

Idą święta- złóż życzenia

2014-11-17

Jak co roku, w listopadzie przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas przygotowują świąteczne karneciki w ramach akcji „Idą święta – złóż życzenia”. Z ich sprzedaży zakupimy słodycze do świątecznych paczek dla dzieci najbardziej potrzebujących.

Czytaj więcej o: Idą święta- złóż życzenia

Zdobywamy zamek Książ

2014-11-17

W dniu 30.10.2014 r. klasa III b i III c wraz z wychowawcami, p. E. Gałkowską oraz D. Konieczną wyjechały na wycieczkę do Wałbrzycha. Pierwszym punktem naszej wyprawy był zamek Książ, trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Ten pełen historycznych tajemnic, ciągle nie do końca zbadany obiekt urzekł nas swoim pięknem i majestatem. Zwiedziliśmy pałacowe sale wraz z bogatym wyposażeniem, wysłuchaliśmy także historii jego powstania oraz  dziejów rodziny Hochbergów, długoletnich właścicieli Książa. Odbyliśmy spacer po zamkowym parku, przeszliśmy zamkowymi tarasami, skąd podziwialiśmy piękny krajobraz w jesiennej szacie. Następnie przeszliśmy do Palmiarni, gdzie przez dłuższą chwilę poczuliśmy się jak w tropikach. Wysoka temperatura oraz duża wilgotność z pewnością odpowiada licznie zgromadzonym w tym miejscu roślinom z różnych stref klimatycznych, jednak dla nas stanowiła nie lada wyzwanie. Ale pomimo tych trudności chętnie podziwialiśmy niespotykane u nas różnobarwne kwiaty, egzotyczne drzewa i krzewy oraz „dziwne” formy kaktusów. Furorę zrobiły mini sukulenty – prawie każdy uczestnik wyszedł z Palmiarni właśnie z tym kolczastym okazem.

Ostatnim, chyba najbardziej wyczekiwanym momentem była wizyta w wałbrzyskim Explora Parku, czyli Parku Nauki i Techniki. Zaraz przy wejściu powitał nas olbrzymi stół z tysiącami klocków Lego, ale to był tylko początek. Explora Park to miejsce, gdzie stwarza się dzieciom miejsce do interaktywnej edukacji. Tutaj każdy może badać, dociekać, sprawdzać, poszukiwać i odkrywać. I tak się działo. Czas spędzony w tym miejscu wszystkim minął błyskawicznie i już trzeba było wracać do domu. Na szczęście podróż powrotna minęła bez niespodzianek i o godz. 21.00 mocno zmęczeni, ale zadowoleni mogliśmy powitać stęsknionych rodziców.

 

                                                                                              Danuta Konieczna

Czytaj więcej o: Zdobywamy zamek Książ

2014-11-13

NAJLEPSI CZYTELNICY- BRAWO

2014-11-13

Święto Niepodległości

2014-11-11

Nadchodzące Narodowe Święto Niepodległości nasza szkoła postanowiła uczcić trochę nietypowo.
Dla dzieci z klas IV-VI została zorganizowana patriotyczna ekspozycja, po której przewodnikiem był nauczyciel historii, pan Piotr Zubrzycki. Była prezentacja multimedialna oraz opowieści o dziejach Polski, które często były dla Polaków tragiczne. Dla uczniów klas 0-III podobne warsztaty patriotyczne zostaną przeprowadzone w dniach 13-14 listopada. Natomiast w piątek, 7 listopada, wszyscy uczniowie ubrani w galowe stroje,  dumnie uczestniczyli w lekcjach dla Ojczyzny, na której podkreślono rangę Święta Niepodległości. Śpiewano hymn narodowy oraz polskie pieśni patriotyczne. Wszyscy uczniowie mieli przypięte własnoręcznie wykonane kotyliony, które są oznaką dumy z polskiej historii oraz szacunku do naszych symboli narodowych. Najpiękniejsze kotyliony zostały zaprezentowane na tablicach w holach obu budynków szkoły.

 

 

Czytaj więcej o: Święto Niepodległości

Odblaski

2014-11-08

W dniach 5 i 6 listopada 2014 w naszą szkołę odwiedzili  starszy  sierżant Justyna Węglińska oraz posterunkowy Tomasz Maksymowicz. Policjanci przypomnieli zasady obowiązujące pieszego na drodze. Zwrócili uwagę na  obowiązek noszenia elementów odblaskowych  po zmroku, idąc poza terenem zabudowanym.

Opowiedzieli o  zagrożeniach  substancjami uzależniającymi. Udzielili kilka wskazówek, jak należy się chronić gdy ktoś  nam je oferuje. Atrakcją spotkania  był test na obecność substancji zabronionych w organizmie. Na zakończenie uczniowie otrzymali elementy odblaskowe i kolorowanki.

Czytaj więcej o: Odblaski

Moc wyobraźni!

2014-11-05

4 listopada 2014r.  uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Tajemnice zamku wyobraźni” autorstwa Teatru Król z Łodzi.  Piękna scenografia, rekwizyty i wspaniała gra aktorska zachwyciła dzieci, które nagrodziły występujących wielkimi brawami.

Czytaj więcej o: Moc wyobraźni!


Kalendarium

Sobota, 2014-11-29

Imieniny: Błażeja, Margerity

Statystyki

  • Odwiedziny: 253691
  • Do końca roku: 32 dni
  • Do wakacji: 209 dni