Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

"Wakacje, wakacje,
dziś w namiocie śpią.
Wakacje wakacje,
nad morze mkną.
Piękne są, gorące są,
z latem już tańczą!"
                     Lena Kusy kl. 1c

 

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy wesołych, pogodnych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły

 

  Ogłaszamy  wakacyjny konkurs "Poszukiwacze czterolistnych koniczynek".

Podczas podróży, spacerów poszukaj szczęścia, zbieraj czterolistne koniczny. Swoje zbiory przynieś do 15 września 2015r. do gabinetu 22a. Na zwycięzców czekają nagrody!!!

To są zbiory Leny Kusy

 

   

PODRĘCZNIKI 2015-2016       do pobrania

Artykuły

Pożegnanie szóstoklasistów SP2 w MDK

2015-06-28

Po raz kolejny w gościnnych murach MDK w Zgorzelcu spotkali się tegoroczni szóstoklasiści z wychowawcami, pracownikami szkoły i najbliższymi, aby uroczyście zakończyć pierwszy etap nauki – szkołę podstawową. Spotkaniu towarzyszyły łzy radości, a jednocześnie żal za czymś, co właśnie się skończyło! Piosenki, wiersze i przemówienia, a do tego super niespodzianka,   przygotowana przez Dyrekcję, nauczycieli i niezastąpionych Rodziców zakończyła wspólne spotkanie! Udanych wakacji i powodzenia!

Czytaj więcej o: Pożegnanie szóstoklasistów SP2 w MDK

ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 4-5

2015-06-26

Dnia 26 czerwca 2015 r.  uczniowie klas IV i V uroczystym apelem zakończyli i podsumowali kolejny rok nauki. Na początku  apelu zaprezentowali się utalentowani tancerze z klasy IV a – Julia Pławska i Kacper Charyszyn. Później nastąpiło przekazanie sztandaru Szkoły przez szóstoklasistów nowemu pocztowi sztandarowemu reprezentowanemu przez uczniów klasy V b. Uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce i zachowaniu z poszczególnych klas otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy z rąk wychowawców i Pani Dyrektor Jadwigi Buciuto. Nie zapomniano też o podziękowaniach dla Rodziców, którzy otrzymali dyplomy Przyjaciela Szkoły. Całą uroczystość uświetniły wesołe wakacyjne piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego pod kierunkiem Pani Izabeli Borkowskiej. Na zakończenie apelu Pani Dyrektor skierowała kilka słów do uczniów, rodziców i nauczycieli, przypomniała o bezpieczeństwie zabaw w czasie wakacji i wszyscy rozeszli się do klas, aby odebrać świadectwa. 

Czytaj więcej o: ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 4-5

Apel klas 0-2

2015-06-25

25 czerwca 2015 roku uczniowie klas 0-2 w odświętnych strojach, spotkali się na apelu, aby podsumować rok szkolny 2014/2015. W naszej szkole każdy uczeń na miarę swoich możliwości osiągnął sukces. Został on nagrodzony plakietką. Byli więc: wzorowi uczniowie, uczniowie na medal, mistrzowie: czytania, pisania i ortografii, miłośnicy przyrody, świetni artyści i sportowcy. Nagrodzono też dobrych kolegów i dobre koleżanki.
 Następnie pani Maria Czajkowska i  pan Paweł Wróblewski podsumowali całoroczną pracę Ligi Pływackiej. Były dyplomy i niespodzianki. Nie zapomniano również o rodzicach, którzy z wielkim zaangażowaniem włączają się w życie szkoły. Otrzymali z rąk Pani Dyrektor podziękowania i dyplomy Przyjaciel Szkoły. Był też czas na krótki program artystyczny, uczeń klasy IIc Tadeusz Chodorowski pięknie deklamował wiersz „Zły sen”. Natomiast Błażej Obuchowski  z tej samej klasy zagrał na akordeonie piękne melodie. Jaś Tokarczyk z klasy IIa przygotował dla dzieci zagadkę muzyczną.  Pani Dyrektor Jadwiga Buciuto pogratulowała osiągniętych sukcesów wszystkim uczniom i  przypomniała o bezpiecznych zabawach podczas wakacji.  Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali pożegnalną piosenkę pt. „Złap lato”. Jeszcze jutro tylko świadectwa i upragnione WAKACJE!!!

Czytaj więcej o: Apel klas 0-2

Zakończenie roku szkolnego klas 3

2015-06-25

25 czerwca 2015 roku na uroczystym apelu podsumowaliśmy rok szkolny 2014/2015. Był to jednocześnie czas pożegnania klas trzecich, które od września rozpoczynają nowy etap edukacyjny w naszej szkole:

klasa 3A- wychowawczyni pani Małgorzata Marek- Konopska

klasa 3B- wychowawczyni pani Ewelina Gałkowska

klasa 3C- wychowawczyni pani Danuta Konieczna

Na apelu każdy uczeń został doceniony i nagrodzony plakietką za swoje wiadomości i umiejętności w różnych dziedzinach. Byli więc: uczniowie wzorowi i uczniowie na medal. Dołączyli do nich mistrzowie pisania, czytania i ortografii, świetni sportowcy, artyści oraz miłośnicy przyrody. Nagrodziliśmy super koleżanki i super kolegów. Apel ubogacili swoimi występami:

Jan Tokarczyk- uczeń klasy 2A, pianino

Błażej Obuchowski- uczeń klasy 2C, akordeon

Patryk Topolnicki- uczeń klasy 5C, pianino

Pani Elżbieta Lisiecka podsumowała czytelnictwo w roku szkolnym 2014/2015 w klasach 1-3. Pierwsze miejsce zajęła uczennica Kamila Rędzia z klasy 3B. Drugie miejsce zajął uczeń Dominik Ławrynowicz z klasy 3A. Pani Maria Czajkowska i pan Paweł Wróblewski podsumowali Szkolna Ligę Pływacką klas 3. Były nagrody i dyplomy. Z rąk Pani Dyrektor podziękowania otrzymali Rodzice, którzy wspierali nas przez 3 lata angażując się w życie klasy i szkoły. Na zakończenie Pani Dyrektor Jadwiga Buciuto pogratulowała wszystkim sukcesów oraz przypomniała o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Nasz uroczysty apel prowadziła pani Beata Burdzy. Dziękujemy!Uśmiech                                     
Pożegnalną piosenkę pt: „Razem z Polą i Oskarem” wspólnie zaśpiewali uczniowie klasy 3A, 3B, 3C.                                                                                        
  Do zobaczenia po wakacjach już w klasie czwartej!!! UśmiechUśmiechMrugnięcie

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego klas 3

NAJLEPSI CZYTELNICY 2014/2015

2015-06-25

Podsumowanie 2014/2015

2015-06-25

Wycieczka klasy 2a do Świeradowa Zdrój

2015-06-24

         W dniach 17 – 19 czerwca uczniowie klasy 2a spędzali czas na spacerach po Świeradowie i okolicy. Zaczęli od zapoznania się z miasteczkiem, jego położeniem, historią i legendą, od której Świeradów przyjął miano uzdrowiska. Podziwiali najdłuższą halę w Domu Zdrojowym oraz przynależny do niej park. Mieli wyjątkową okazję przyjrzeć się historii miasta przedstawioną na freskach w muzeum i podziwiać stuletnie „pijałki”. Zapoznali się z florą i fauną Gór Izerskich podczas rozwiązywania zadań i zagadek w drodze na Zajęcznik.
Był również czas na zabawę. Bardzo spodobały się dzieciom atrakcje na placach zabaw oraz zdobywanie „dołków” podczas minigolfa.

Dla większości dzieci był to pierwszy wyjazd bez rodziców! Jesteśmy dumne, że daliście radę!

          Beata Burdzy, Ada Burdzy, Grażyna Michalik- Wojtukiewicz                                                                                                                           

Czytaj więcej o: Wycieczka klasy 2a do Świeradowa Zdrój

Nasze motyle

2015-06-23

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie  organizowanym przez TOPiK  ,,NASZE MOTYLE".Braliśmy udział w konkursie wiedzy i w konkursie plastycznym. Etap szkolny wygrali: Jakub Wasilewski 6a,Klaudia Małecka 5c,Kacper Witek 5c,Julia Piotrowska 6a.

 Uczniowie klasy szóstej nie reprezentowali szkoły w etapie powiatowym,ponieważ wyjechali na wycieczkę klasową.Etap powiatowy konkursu odbył się w Zespole Szkół Zawodowych im. E. Platter w Zgorzelcu.

Szkołę reprezentowali: Kacper Witek 5c,Klaudia Małecka 5c,Hanna Kukuć 5c oraz Tomasz Kiełczykowski 5c.

KACPER WITEK zdobył II miejsce w konkursie wiedzy(szczebel powiatowy) i w nagrodę brał udział w wycieczce do Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. KLAUDIA MAŁECKA uzyskała V miejsce i wyróżnienie.

GRATULUJEMY!
W szkole zorganizowano wystawę prac plastycznych uczniów ,,NASZE MOTYLE".

 

 

Czytaj więcej o: Nasze motyle

Byliśmy w Czechach !!!

2015-06-23

Dnia 11 czerwca klasy IV b i IV c były na szkolnej wycieczce w Czechach, gdzie zapoznały się z budową Dolomitową Jaskinią Boszkowską oraz z ciekawymi naciekami stalaktytów i dolomitów. Zwiedzili również starą fabrykę drewnianych zabawek. W fabryce zapoznali się z etapami produkcji Krecika i innych bajkowych postaci. Na końcu uczestniczyli w kreatywnych zajęciach składania klocków. Było bardzo fajnie.

Czytaj więcej o: Byliśmy w Czechach !!!

Szkolne Koło Pomocy- IVc

2015-06-23

SKP działające w klasie IV c na festynie szkolnym zorganizowało kwestę na rzecz bezdomnych zwierząt. Zebrane środki zostały przekazane na Schronisko dla Małych Zwierząt w Dłużynie. Potwierdzenie wpłaty uczniowie przekazali na ręce prezesa schroniska pana Kuli. Dziękujemy!

Czytaj więcej o: Szkolne Koło Pomocy- IVc

Arcymistrzowie Odkrywcy!

2015-06-23

Nasza szkoła realizuje w roku szkolnym 2014/2015 program edukacyjny National Geographic Odkrywca. Chętni uczniowie należą do Klubu Odkrywcy i otrzymują paszport klubowicza. W ciągu roku rozwiązują ciekawe zadania, za które otrzymują gwiazdki. Wklejają je do paszportu. W ten sposób mogą zdobyć oznakę Wielkiego Odkrywcy, Mistrza Odkrywcy oraz Arcymistrza Odkrywcy. Spotkania członków klubu są ciekawe i pouczające. Dzięki pomocom multimedialnym, daleki świat staje się im bliski.

Czytaj więcej o: Arcymistrzowie Odkrywcy!

Uroczyste zakończenie współpracy klas I

2015-06-15

12 czerwca dzieci z klasy Ia zakończyły pierwszy rok współpracy z niemieckimi kolegami z Freie Evangelische Grundschule z Goerlitz. W piątek każde polskie dziecko wraz ze swoim niemieckim partnerem musiało zaliczyć 9 stacji z zadaniami. Wszystkim dzieciom zadania udały się super. Były potyczki matematyczne, kolorowe bierki, wyścigi w workach, zadania ćwiczące zaufanie i równowagę oraz słuch muzyczny, rozpoznawanie stron i barw.Były również gry planszowe. Zadania przygotowali i prowadzili rodzice naszych niemieckich partnerów. Potem wspólnie bawiliśmy się na placu zabaw. Na koniec dzieci posiliły się grillowanymi kiełbaskami. Teraz już spokojnie mogą wyruszać na wakacje. Do zobaczenia na współpracy w klasie drugiej!

                                              Wychowawczyni Dorota Klimczak

Czytaj więcej o: Uroczyste zakończenie współpracy klas I

KRAINA MAGII I CZARÓW

2015-06-15

Spytków nosi nazwę Krainy Magii i Czarów. W to niezwykłe miejsce wybrała się dziś klasa I c. Przywitała nas właściciela i zaprowadziła do tajemniczej stodoły gdzie odbyły się zajęcia plastyczne. Dzieci wyczarowały śliczne myszki z siana. Następnie za pomocą magicznej różdżki podzielono pierwszaki na grupy. Każda grupa otrzymała zadanie i wyruszyła na spacer w poszukiwaniu odpowiedzi. Dzieci nauczyły się rozpoznawać:  tropy zwierząt, rodzaje drzew i rośliny łąkowe. Nagrodą za wspaniałe odpowiedzi była grillowania kiełbaska z kocioła, magiczne racuchy i ziemniaki z ogniska. Atrakcjom nie było końca, czarownica pokazałam nam swój piec chlebowy. Pierwszaki  miały okazję zrobić według własnego pomysłu bułeczkę, a następnie upiec ją w piecu. Pychota!  Był tez czas na swobodne zabawy. Lena Kusy zachwyciła wszystkich pokazami cyrkowymi.  Wszyscy zrelaksowani i  pełni wrażeń wrócili do szkoły.  
Dzieci obiecały czarownicy, że wrócą do Spytkowa  za rok !

Czytaj więcej o: KRAINA MAGII I CZARÓW

MOJE WYMARZONE WAKACJE !!!

2015-06-13

Gazeta Wojewódzka organizuje konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-5 pod tytułem "Moje wymarzone wakacje". Uczniowie mogą namalować, narysować, wykleić swoje wymarzone wakacje. Forma plastyczny jest dowolna liczy się tylko temat.
Przez okres lipca i sierpnia prace dzieci będą publikowane na łamach Gazety Wojewódzkiej oraz portalu zgorzelec.naszemiasto.pl Indywidualnie uczeń, który zwycięży w nagrodę otrzyma tablet. Dodatkowo cała klasa, do której uczęszcza uczeń otrzyma zaproszenie do Naszego Zoo w Goerlitz na wycieczkę.

Praca plastyczna na odwrocie powinna zawierać: imię i nazwisko ucznia, wiek, nazwę szkoły oraz klasy do której uczęszcza.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu.
Termin konkursu upływa 19 czerwca. Prace najlepiej złożyć klasowo w sekretariacie szkoły bądź u wychowawcy klasy. Prace zostaną odebrane osobiście od szkoły przez dziennikarza redakcji Gazety Wojewódzkiej.

Czytaj więcej o: MOJE WYMARZONE WAKACJE !!!

MINI EURO- ZGORZELEC 2015

2015-06-08

 

W środę 3 czerwca w naszej szkole już po raz 4 odbył się turniej piłki nożnej „Mini Euro – Zgorzelec 2015”. Uczestnikami turnieju były wszystkie szkoły zgorzeleckie, Szkoła Podstawowa z Biernej, z Osiaka Łużyckiego i Sulikowa. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach. Dwa zespoły z grupy awansowały do dalszej części rozgrywek, a byli nimi:
 Grupa A
SP 5 Zgorzelec (Ukraina)
SP ”Tęcza” (Niemcy) 

Grupa B
SP 2 Zgorzelec (Polska)

SP 3 Zgorzelec (Szwecja)
 W półfinale spotkały się pary:
SP 5 (Ukraina ) - SP 3 (Szwecja) – 3 : 0
SP 2 (Polska) – SP „Tęcza” - 1 : 1; po dogrywce 3 : 1
 mecz o 5 miejsce w turnieju;
SP Osiek Łużycki (Francja) – SP Bierna (Hiszpania) – 2 : 0
 miejsce:mecz o 3
SP 3 (Szwecja) – SP „Tęcza” (Niemcy) – 0 : 0; po dogrywce 1 : 1; rzuty karne – 3:1
mecz o 1 miejsce:
 SP 5 (Ukraina) – SP 2 (Polska) – 1 : 0 
Najlepszy bramkarz: Mateusz Lickindorf z SP „Tęcza” Zgorzelec
Najlepszy obrońca: Filip Gryglak z SP 5 Zgorzelec
Najlepszy strzelec: Krystian Gruchalski z SP 2 Zgorzelec

Szkoła Podstawowa nr 5 już po raz drugi została MISTRZEM „Mini Euro” i tym samym drugi rok z rzędu puchar „przechodni” będzie u nich w szkole.
 Zwycięska reprezentacja SP 5:

 1. Kordian Matuszewski
 2. Rafał Jenczelewski
 3. Denis Stocki
 4. Bartosz Sieczko
 5. Dawid Zajączkowski
 6. Karol Węgrzyn
 7. Sebastian Płachecki
 8. Konrad Kościański
 9. Filip Gryglak            opiekun zespołu: Dariusz Tomasik

                                                                                             Gratulujemy!!!
 Nasze przedsięwzięcie nie miałoby miejsca bez naszych sponsorów oraz przyjaciół szkoły, oto oni: Burmistrz Miasta Zgorzelec - Rafał Gronicz, Piotr Borowy przedstawiciel McDonald Zgorzelec, Sparkasse - Arkadiusz    Olejnik, Departament Druku s.c. - Daniel Piątkowski, Biuro Projektowe Witold Jaśkiewicz, Inter-Car - Radosław Kurantowicz Prezes Zarządu Spółki, Piekarnia Sławnikowice L. Borkowski i H. Szeremeta, Armin Hübner – Hübner Baker Horka, ORKIESTRA KWB TURÓW, Rada Rodziców przy SP 2 Zgorzelec, SĘDZIA GŁÓWNY ZAWODÓW – P. ZENON LICKI

 

 

 

Czytaj więcej o: MINI EURO- ZGORZELEC 2015

FESTYN RODZINNY 2015

2015-06-08

3 czerwca 2015 roku wraz z Mini Euro- Zgorzelec 2015, odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Zintegrowani,  Rada Rodziców oraz pracownicy i przyjaciele szkoły.
Dla naszych dzieci był to dzień pełen niespodzianek. Za rogiem witała nas kawiarenka z domowymi ciastami i pysznymi napojami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z lodami i koktajlami. Zapach grillowanych kiełbasek przyciągał każdego.
Jak co roku dzieci oblegały loterię fantową. Mogły się też popisać swoim talentem muzycznym, uczestnicząc w szklonym karaoke.  Klasa IVc w ramach SKP (Szkolnego Koła Pomocy) przygotowała pyszne kanapki i napoje, z których dochód corocznie przekazuje na przybory szkolne dla uczniów naszej szkoły.
Już tradycją stały się pokazy Powiatowej Straży Pożarnej. W tym roku strażacy przygotowali dla dzieci „mini zawody strażackie”. Pan Rafał Witek wraz z przyjaciółmi przygotował wystawę motorów. Każdy mógł nie tylko zobaczyć pojazdy, ale też usiąść na nich.
Każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Najmłodsi oblegali dmuchane zamki, a dziewczynki salon piękności.
Pan Wojciech Pawłowski z grupą zawodników, odkryli przed nami tajniki taekwondo. Chętne dzieci wyczarowywały z gliny piękne prace. Cała imprezę uświetniły występy Zakładowej Orkiestry Dętej KWB Turów .
Wszystkim serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok!
                                                     Organizatorzy

Czytaj więcej o: FESTYN RODZINNY 2015

Wycieczka do Wrocławia klas Ie i IIIa

2015-06-08

29 maja 2015 r. uczniowie klasy I e i III a pod opieką swoich wychowawców - p. Eweliny Stefaniak i p. Małgorzaty Marek-Konopskiej oraz p. Brygidy Stefaniak i p. Małgorzaty Hamera wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Podczas przejazdu autokarem do Wrocławia mogliśmy obserwować piękny krajobraz Niziny Śląskiej, ciekawe obiekty oraz miejscowości, o których opowiadała nam pani Ania-nasza przewodniczka.

Po przyjeździe do Wrocławia udaliśmy się do Ogrodu Zoologicznego. Na początku zwiedziliśmy Afrykarium, gdzie  w olbrzymich akwariach pływały różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany. Widzieliśmy małego rekina, płaszczki i inne ryby  z dorzecza Amazonki. Poznaliśmy niektóre zwierzęta Czarnego Lądu. Podziwialiśmy rafy koralowe i egzotyczną roślinność. W całym obiekcie panował afrykański klimat.

Następnie udaliśmy się w odwiedziny do innych zwierząt zamieszkujących Ogród Zoologiczny. Poznaliśmy zwierzęta z różnych stref klimatycznych i różnych regionów świata. Podziwialiśmy zwierzęta sawannowe: żyrafy, słonie, zebry, nosorożce. Widzieliśmy niedźwiedzie i tygrysy. Podobały nam się małpy w małpiarni i pawiany na skalnym wybiegu. W terrarium poznaliśmy wiele gatunków gadów i płazów. Wiele radości sprawiła nam wizyta w dziecińcu zwierzęcym, gdzie mogliśmy zobaczyć najmłodszych mieszkańców Ogrodu Zoologicznego. Były to małe kozy, owce i wietnamskie świnki, które mogliśmy głaskać  i karmić. Na terenie Ogrodu Zoologicznego zjedliśmy posiłek i kupiliśmy wspaniałe pamiątki.

Na zakończenie wycieczki  udaliśmy się do Parku Szczytnickiego. Podczas krótkiego spaceru podziwialiśmy roślinność  i architekturę ogrodową. Poznaliśmy historię Hali Stulecia i iglicy.

Wycieczka do Wrocławia była niezapomnianą przygodą. Pełni wrażeń, uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do Zgorzelca.

                                         Małgorzata Marek-Konopska

 

 

 

 

 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Wrocławia klas Ie i IIIa

Dzień Dziecka w Ia

2015-06-08

1 czerwca rodzice uczniów klasy Ia zaprosili swoje dzieci do Bajkowego Świata Zabaw- Nowolandii. Wszyscy znakomicie spędzili czas wśród mnóstwa zabawek. Były też słodkie upominki i kolorowe balony. Następnie dzieci miały zoorganizowane ognisko klasowe. Wszystkim smakowały pyszne kiełbaski, warzywa i owoce. Za ten dzień i spędzony czas na pląsowaniu z rodzicami- dziękujemy!

Dorota Klimczak- wychowawczyni klasy Ia

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w Ia

Wycieczka do Liberca

2015-06-08

2 czerwca 2015 roku dzieci z klasy Ia były na wycieczce w Libercu. Tam zwiedziły Ogród Botaniczny, ZOO i Centrum Rozrywki Babilon. Taki dzień pełny wrażeń i nauki poprzez kontakt z naturą, pozostanie na długo w pamięci pierwszaków.
Dorota Klimczak- wychowawczyni Ia

Czytaj więcej o: Wycieczka do Liberca


Kalendarium

Piątek, 2015-08-28

Imieniny: Adeliny, Erazma

Statystyki

 • Odwiedziny: 385739
 • Do końca roku: 125 dni
 • Do wakacji: WAKACJE!!!

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma