Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

   

PODRĘCZNIKI 2015-2016       do pobrania

 

 

 

Artykuły

Multisport !!!

2015-09-29

Zajęcia odbywają się we:

Wtorek - 13.30-15.00
Czwartek - 15.00 - 16.30
Piątek - 14.00 - 15.30

                              Zapraszamy

Czytaj więcej o: Multisport !!!

Mały Mistrz 2015/2016

2015-09-27

Uczniowie klas I i II naszej szkoły, którzy są uczestnikami programu "Mały Mistrz" już od początku roku szkolnego bardzo ciężko pracują na zajęciach wychowania fizycznego. Większość z nich już zaliczyła pierwszy test jakim jest bieg na dystansie 600m. Przed nami jeszcze bieg wahadłowy i zwis na drążku o ramionach ugiętych.  Powodzenia na testach!

Czytaj więcej o: Mały Mistrz 2015/2016

Gimnastyka korekcyjna

2015-09-27

Zapraszamy!

2015-09-27

KONKURS SMART

2015-09-25


Na pewno wykorzystujecie tablety, smartfony i internet w zabawie i nauce. Pokażcie to na rysunku i fotografii. Wystarczy wziąć udział w konkursie plastycznym. W programie graficznym  należy przedstawić możliwość wykorzystania urządzeń mobilnych w różnych sytuacjach- do zabawy, nauki i rozwoju. 

Wykonaną prace plastyczną lub zdjęcie zeskanujcie i zapiszcie w formacie jpg. Następnie oddajcie na dysku pani Janinie Rothkegel  lub pani Grażynie Michalik-Wojtukiewicz (gabinet nr 5) w terminie do 6 listopada 2015r. 
Czekają na Was wspaniałe nagrody. Więcej informacji na stronie smart.itwedukacji.pl

Czytaj więcej o: KONKURS SMART

Nasz Julek

2015-09-23

Nazywam się Julian Murmyło. Jestem uczniem klasy 3a. Interesuję się piłką nożną. Trenuję piłkę nożną. Moje sukcesy to: udział w Turnieju Żaków w Bogatyni oraz drugie miejsce podczas Święta Grzybòw w Węglińcu, gdzie strzelilem 3 bramki.

 

Czytaj więcej o: Nasz Julek

Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

2015-09-18

W dniu 15 września na naszym przyszkolnym boisku odbyła się już 6. edycja Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Organizatorami byli Animatorzy Orlika oraz Urząd Miasta Zgorzelec. Barwy naszej szkoły w  turnieju piłki nożnej  reprezentowały dziewczęta z klas VI. Nie miały łatwo, bo ich przeciwniczkami były koleżanki z I klasy gimnazjum. Grały bardzo wytrwale walczyły do końca, ale przegrana z Gimnazjum nr 2 zadecydowała o drugim miejscu w turnieju. Gratulujemy!

Danuta Śliwińska

Czytaj więcej o: Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

WZOROWA ŁAZIENKA

2015-09-18

UWAGA KONKURS!!!
Nasza szkoła dołączyła do programu Wzorowa Łazienka, w którym można wygrać remont łazienek szkolnych o wartości 30 000 zł lub 100 rocznych zestawów produktów Domestos.
Remont zostanie przeprowadzony w szkole, która zbierze największą liczbę głosów.
Zapraszamy do udziału w projekcie!
Każdy uczeń na stronie www.wzorowalazienka.pl może zgłosić do galerii szkoły swój pomysł na projekt łazienki, lustra, drzwi, które chciałoby zobaczyć w łazience w swojej szkole.    
Głosowanie!
Każdy może oddawać głos (jeden raz dziennie z jednego komputera) na szkołę, która jego zdaniem ma najciekawszą galerię "Wzorowych Łazienek". Te szkoły, które zbiorą najwięcej głosów - wygrywają!
 Uczniów SP 2 zapraszamy do zgłaszania swoich pomysłów, a wszystkich do oddawania głosów na galerię prac uczniów z naszej szkoły.
Zapraszamy:)

Czytaj więcej o: WZOROWA ŁAZIENKA

Event

2015-09-17

17.września w naszej szkole odbył się kolejny event sportowy w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego. Wzięli w nim udział uczniowie klas II (91uczniów) i III (61uczniów). Ponieważ pogoda dopisała sportowe zmagania odbyły się na szkolnym Orliku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w przygotowanych konkurencjach. Czuć było ducha sportu. W nagrodę nasi mali sportowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Danuta Śliwińska

Czytaj więcej o: Event

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

2015-09-01

1 września w  naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 Mszą Świętą. O godzinie 10.00 wszyscy nauczyciele i uczniowie zebrali się przed szkołą, gdzie miała miejsce część oficjalna.
    Swoją obecnością uroczystość zaszczycił Ks. Kanonik Marian Oleksy, Ks. Sławomir Lewandowski, Pani doktor Alicja Skibińska – Sośniak, oraz Pani Kinga Przygodzińska (Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu).
    Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy.  Na akademii przygotowanej przez uczniów klas IV-VI, prowadzonej przez Panią Katarzynę Mańkowską i Pana Tomasza Stypczyńskiego, wspominaliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jednak poza poważnymi wspomnieniami pojawiły się łąki, lasy, góry i inne wakacyjne miejsca, a także nowe przyjaźnie. Za oprawę muzyczną apelu odpowiadała Pani Izabela Borkowska. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor – Jadwiga Buciuto. Kolejnym punktem było przedstawienie przez Panią Beatę Burdzy uczniów zerówki oraz klas pierwszych. Wysłuchaliśmy też przepięknej recytacji uczennic z klasy czwartej.
    To już za nami–teraz nowe plany, wyzwania i obowiązki. Trudno zatem nie zgodzić się z słowami poety:

Tysiące szkół, tysiące klas
Rozwarło swoje bramy...
Do wspólnej pracy stańmy dziś.
Uwaga! Za – czy – na – my!

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Pożegnanie szóstoklasistów SP2 w MDK

2015-06-28

Po raz kolejny w gościnnych murach MDK w Zgorzelcu spotkali się tegoroczni szóstoklasiści z wychowawcami, pracownikami szkoły i najbliższymi, aby uroczyście zakończyć pierwszy etap nauki – szkołę podstawową. Spotkaniu towarzyszyły łzy radości, a jednocześnie żal za czymś, co właśnie się skończyło! Piosenki, wiersze i przemówienia, a do tego super niespodzianka,   przygotowana przez Dyrekcję, nauczycieli i niezastąpionych Rodziców zakończyła wspólne spotkanie! Udanych wakacji i powodzenia!

Czytaj więcej o: Pożegnanie szóstoklasistów SP2 w MDK

ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 4-5

2015-06-26

Dnia 26 czerwca 2015 r.  uczniowie klas IV i V uroczystym apelem zakończyli i podsumowali kolejny rok nauki. Na początku  apelu zaprezentowali się utalentowani tancerze z klasy IV a – Julia Pławska i Kacper Charyszyn. Później nastąpiło przekazanie sztandaru Szkoły przez szóstoklasistów nowemu pocztowi sztandarowemu reprezentowanemu przez uczniów klasy V b. Uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce i zachowaniu z poszczególnych klas otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy z rąk wychowawców i Pani Dyrektor Jadwigi Buciuto. Nie zapomniano też o podziękowaniach dla Rodziców, którzy otrzymali dyplomy Przyjaciela Szkoły. Całą uroczystość uświetniły wesołe wakacyjne piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego pod kierunkiem Pani Izabeli Borkowskiej. Na zakończenie apelu Pani Dyrektor skierowała kilka słów do uczniów, rodziców i nauczycieli, przypomniała o bezpieczeństwie zabaw w czasie wakacji i wszyscy rozeszli się do klas, aby odebrać świadectwa. 

Czytaj więcej o: ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 4-5

Apel klas 0-2

2015-06-25

25 czerwca 2015 roku uczniowie klas 0-2 w odświętnych strojach, spotkali się na apelu, aby podsumować rok szkolny 2014/2015. W naszej szkole każdy uczeń na miarę swoich możliwości osiągnął sukces. Został on nagrodzony plakietką. Byli więc: wzorowi uczniowie, uczniowie na medal, mistrzowie: czytania, pisania i ortografii, miłośnicy przyrody, świetni artyści i sportowcy. Nagrodzono też dobrych kolegów i dobre koleżanki.
 Następnie pani Maria Czajkowska i  pan Paweł Wróblewski podsumowali całoroczną pracę Ligi Pływackiej. Były dyplomy i niespodzianki. Nie zapomniano również o rodzicach, którzy z wielkim zaangażowaniem włączają się w życie szkoły. Otrzymali z rąk Pani Dyrektor podziękowania i dyplomy Przyjaciel Szkoły. Był też czas na krótki program artystyczny, uczeń klasy IIc Tadeusz Chodorowski pięknie deklamował wiersz „Zły sen”. Natomiast Błażej Obuchowski  z tej samej klasy zagrał na akordeonie piękne melodie. Jaś Tokarczyk z klasy IIa przygotował dla dzieci zagadkę muzyczną.  Pani Dyrektor Jadwiga Buciuto pogratulowała osiągniętych sukcesów wszystkim uczniom i  przypomniała o bezpiecznych zabawach podczas wakacji.  Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali pożegnalną piosenkę pt. „Złap lato”. Jeszcze jutro tylko świadectwa i upragnione WAKACJE!!!

Czytaj więcej o: Apel klas 0-2

Zakończenie roku szkolnego klas 3

2015-06-25

25 czerwca 2015 roku na uroczystym apelu podsumowaliśmy rok szkolny 2014/2015. Był to jednocześnie czas pożegnania klas trzecich, które od września rozpoczynają nowy etap edukacyjny w naszej szkole:

klasa 3A- wychowawczyni pani Małgorzata Marek- Konopska

klasa 3B- wychowawczyni pani Ewelina Gałkowska

klasa 3C- wychowawczyni pani Danuta Konieczna

Na apelu każdy uczeń został doceniony i nagrodzony plakietką za swoje wiadomości i umiejętności w różnych dziedzinach. Byli więc: uczniowie wzorowi i uczniowie na medal. Dołączyli do nich mistrzowie pisania, czytania i ortografii, świetni sportowcy, artyści oraz miłośnicy przyrody. Nagrodziliśmy super koleżanki i super kolegów. Apel ubogacili swoimi występami:

Jan Tokarczyk- uczeń klasy 2A, pianino

Błażej Obuchowski- uczeń klasy 2C, akordeon

Patryk Topolnicki- uczeń klasy 5C, pianino

Pani Elżbieta Lisiecka podsumowała czytelnictwo w roku szkolnym 2014/2015 w klasach 1-3. Pierwsze miejsce zajęła uczennica Kamila Rędzia z klasy 3B. Drugie miejsce zajął uczeń Dominik Ławrynowicz z klasy 3A. Pani Maria Czajkowska i pan Paweł Wróblewski podsumowali Szkolna Ligę Pływacką klas 3. Były nagrody i dyplomy. Z rąk Pani Dyrektor podziękowania otrzymali Rodzice, którzy wspierali nas przez 3 lata angażując się w życie klasy i szkoły. Na zakończenie Pani Dyrektor Jadwiga Buciuto pogratulowała wszystkim sukcesów oraz przypomniała o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Nasz uroczysty apel prowadziła pani Beata Burdzy. Dziękujemy!Uśmiech                                     
Pożegnalną piosenkę pt: „Razem z Polą i Oskarem” wspólnie zaśpiewali uczniowie klasy 3A, 3B, 3C.                                                                                        
  Do zobaczenia po wakacjach już w klasie czwartej!!! UśmiechUśmiechMrugnięcie

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego klas 3

NAJLEPSI CZYTELNICY 2014/2015

2015-06-25

Podsumowanie 2014/2015

2015-06-25

Wycieczka klasy 2a do Świeradowa Zdrój

2015-06-24

         W dniach 17 – 19 czerwca uczniowie klasy 2a spędzali czas na spacerach po Świeradowie i okolicy. Zaczęli od zapoznania się z miasteczkiem, jego położeniem, historią i legendą, od której Świeradów przyjął miano uzdrowiska. Podziwiali najdłuższą halę w Domu Zdrojowym oraz przynależny do niej park. Mieli wyjątkową okazję przyjrzeć się historii miasta przedstawioną na freskach w muzeum i podziwiać stuletnie „pijałki”. Zapoznali się z florą i fauną Gór Izerskich podczas rozwiązywania zadań i zagadek w drodze na Zajęcznik.
Był również czas na zabawę. Bardzo spodobały się dzieciom atrakcje na placach zabaw oraz zdobywanie „dołków” podczas minigolfa.

Dla większości dzieci był to pierwszy wyjazd bez rodziców! Jesteśmy dumne, że daliście radę!

          Beata Burdzy, Ada Burdzy, Grażyna Michalik- Wojtukiewicz                                                                                                                           

Czytaj więcej o: Wycieczka klasy 2a do Świeradowa Zdrój

Nasze motyle

2015-06-23

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie  organizowanym przez TOPiK  ,,NASZE MOTYLE".Braliśmy udział w konkursie wiedzy i w konkursie plastycznym. Etap szkolny wygrali: Jakub Wasilewski 6a,Klaudia Małecka 5c,Kacper Witek 5c,Julia Piotrowska 6a.

 Uczniowie klasy szóstej nie reprezentowali szkoły w etapie powiatowym,ponieważ wyjechali na wycieczkę klasową.Etap powiatowy konkursu odbył się w Zespole Szkół Zawodowych im. E. Platter w Zgorzelcu.

Szkołę reprezentowali: Kacper Witek 5c,Klaudia Małecka 5c,Hanna Kukuć 5c oraz Tomasz Kiełczykowski 5c.

KACPER WITEK zdobył II miejsce w konkursie wiedzy(szczebel powiatowy) i w nagrodę brał udział w wycieczce do Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. KLAUDIA MAŁECKA uzyskała V miejsce i wyróżnienie.

GRATULUJEMY!
W szkole zorganizowano wystawę prac plastycznych uczniów ,,NASZE MOTYLE".

 

 

Czytaj więcej o: Nasze motyle

Byliśmy w Czechach !!!

2015-06-23

Dnia 11 czerwca klasy IV b i IV c były na szkolnej wycieczce w Czechach, gdzie zapoznały się z budową Dolomitową Jaskinią Boszkowską oraz z ciekawymi naciekami stalaktytów i dolomitów. Zwiedzili również starą fabrykę drewnianych zabawek. W fabryce zapoznali się z etapami produkcji Krecika i innych bajkowych postaci. Na końcu uczestniczyli w kreatywnych zajęciach składania klocków. Było bardzo fajnie.

Czytaj więcej o: Byliśmy w Czechach !!!

Szkolne Koło Pomocy- IVc

2015-06-23

SKP działające w klasie IV c na festynie szkolnym zorganizowało kwestę na rzecz bezdomnych zwierząt. Zebrane środki zostały przekazane na Schronisko dla Małych Zwierząt w Dłużynie. Potwierdzenie wpłaty uczniowie przekazali na ręce prezesa schroniska pana Kuli. Dziękujemy!

Czytaj więcej o: Szkolne Koło Pomocy- IVc


Kalendarium

Poniedziałek, 2015-10-05

Imieniny: Flawii, Justyna

Statystyki

  • Odwiedziny: 409418
  • Do końca roku: 87 dni
  • Do wakacji: 263 dni

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma