Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Próbny sprawdzian

2014-12-19

 

W środę, 17 grudnia 2014, uczniowie naszej szkoły napisali próbny sprawdzian szóstoklasisty 2014/2015 z CKE były to testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Pierwsza część to język polski i matematyka. Sprawdzian ten rozpoczął się o godz. 9.00 i potrwał 80 minut. Po krótkiej przerwie kolejna część - sprawdzian szóstoklasisty 2014 - język obcy nowożytny (45 minut).
Czytaj więcej o: Próbny sprawdzian

Lekcja z Mistrzem!

2014-12-19

W ramach programu "Mały Mistrz" dzisiaj tj. 17 grudnia br. w małej sali gimnastycznej odbyły się nietypowe lekcje wychowania fizycznego dla klas pierwszych. Nietypowe...., bo poprowadziła je Mistrzyni Polski w zapasach pani Klaudia Pilipczuk! Jej największymi sukcesami w tej dziedzinie to: I miejsce na mistrzostwach Polski w każdej grupie wiekowej (kadet, junior, senior), V miejsce na mistrzostwach Świata i Europy juniorów. Uczniowie mogli potrenować na macie zapaśniczej (materacach), nauczyć się podstawowych zasad rozgrzewki jak i poznać kluczowe chwyty zapaśnicze. Pani Klaudia przybliżyła dzieciom zasady i rodzaje zapasów. Na koniec zajęć każdy uczeń mógł zaprezentować swoje krótkie popisowe umiejętności , włożyć prawdziwy kostium reprezentacji Polski, zawiesić na szyi cenne medale z najważniejszych imprez sportowych w kraju i na Świecie, jak i obejrzeć plakietki z uczestnictwa w mistrzostwach Świata, Europy i zawodów międzynarodowych. 

Czytaj więcej o: Lekcja z Mistrzem!

LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO … … dla każdego ucznia z naszej szkoły!

2014-12-16

          Pod takim hasłem w hali sportowej CSR w Zgorzelcu odbyły się zawody dla  uczniów  klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Reprezentację naszej szkoły stanowiły klasy 2 a, 3b i 3c z opiekunami. Pod wprawnym okiem Pani Danusi Śliwińskiej i Pana Marcina Filozofa, którzy przygotowywali dzieci na zajęciach wychowania fizycznego oraz Pani Danusi Koniecznej – koordynatora projektu w szkole udało się zdobyć II miejsce!

  Dziękuję całej reprezentacji szkoły za zaangażowanie , sportową postawę, ogromne emocje, których nam dostarczyli!  
                                                                                                      Beata Burdzy

 

Czytaj więcej o: LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO … … dla każdego ucznia z naszej szkoły!

PRZYBIJ PIĄTKĘ !!!

2014-12-15

Nasza szkoła wzi ęła udział w akcji charytatywnej „THE POWER OF 5”  („Przybij Piątkę”), której celem jest  pomoc niedożywionym dzieciom. Wystarczyło tylko zostawić kolorowy odcisk dłoni na kartce. Jedna dłoń to 1$ na walkę z niedożywieniem dzieci.

 

Czytaj więcej o: PRZYBIJ PIĄTKĘ !!!

DZIEŃ WIGILII W NASZEJ SZKOLE

2014-12-15

XIV Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy

2014-12-10

XIV Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy rozstrzygnięty

W ramach wewnątrzszkolnych eliminacji przeprowadzonych w naszej Szkole      w piątek 5 grudnia w celu wyłonienia najciekawszych i oryginalnych prac, jury z wielu przygotowanych i wykonanych prac wytypowało następujące rękodzieła:
w kategorii SZOPKA naszą Szkołę reprezentowały prace wykonane przez:

Pławską Julię – kl.4a
Oleszkiewicz Amadeusza – kl.4b
Pilny Joannę –kl.4b
Michalik Oliwię – kl.5b

 w kategorii Witraż wybrano prace:

Wojtków Sandry – kl.6b
Karczewskiej Klaudii – kl.5a
Pertkiewicz Izabelli – kl.5a
Piotrowskiego Mikołaja – kl.4a

 w kategorii STROIK zakwalifikowano prace:

Kieruzal Aleksandry – kl. 3a
Budnik Sebastiana – „0”
Horochowskiej Zuzanny – kl. 1c
Imperowicz Poli – kl. 2c

 w kategorii OZDOBA Szkołę reprezentowały prace:

Wasilewskiego Jakuba – kl.6a
Sobczyk Olgi – kl.4b
Solarz Nolberta – kl. 2b
Żwirskiej Julii – kl.3a

W środę 10 grudnia 2014r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu zostały przyznane nagrody i wyróżnienia w XIV Powiatowym Konkursie Bożonarodzeniowym. Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej Szkoły:

w kategorii szopka – I miejsce zdobyła ekologiczna i bardzo oryginalna praca Julii Pławskiej z kl.4a;

w kategorii witraż – II miejsce przyznano pracy wykonanej przez Sandrę Wojtków z klasy 6b;

w kategorii stroik – III miejsce przypadło w udziale najmłodszemu uczestnikowi biorącemu udział w konkursie – Sebastianowi Budnik z „0”;

w kategorii ozdoby świąteczne – III miejsce zajęła praca Olgi Sobczyk z kl.4b.

Wręczenie nagród odbędzie się we wtorek 16 grudnia 2014r. o godz.900 w Szkole Podstawowej nr 3.

 

Laureatom gratulujemy, a wszystkim którzy wykonali pracę dziękujemy za tak liczny, aktywny udział i zaangażowanie.

Czytaj więcej o: XIV Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy

Warsztaty rękodzielnicze

2014-12-10

W dniu 17.10.2014 r. klasa III c spotkała się z uczniami szkoły w Gorlitz na kolejnych zajęciach realizowanych w ramach współpracy polsko-niemieckiej. Tym razem wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztatach rękodzielniczych zorganizowanych przez nauczycieli z Freie Evangelische Grundschule Gorlitz i poprowadzonych przez p. Grzegorza Żaka. Każdy z uczestników mógł najpierw podpatrzeć jak pracują fachowcy, a następnie własnoręcznie, ale pod ich czujnym okiem wykonać różne ciekawe przedmioty. Było więc glinolepienie, tworzenie kompozycji z papierowych i sznurkowych kwiatów,  konstruowanie figurek ze słomy, a także wycinanie ze sklejki i ozdabianie swoich wytworów techniką decoupagu. Okazało się, że wystarczy dobry pomysł i można wyczarować „coś z niczego”. Nasz pobyt zakończył się wspólnym śpiewem oraz zabawą na szkolnym placu zabaw.    

                                                                                              Danuta Konieczna

Czytaj więcej o: Warsztaty rękodzielnicze

Ho, ho, ho

2014-12-08

Grudzień za pasem a tu śniegu nie ma. Miałem duży problem z dotarciem do waszej szkoły. Na szczęście przywitały mnie uśmiechnięte twarze dzieci. Zwykle wpadam i wypadam przez komin, ale dziś postanowiłem pozostać u was dłużej. Poczułem się jak gwiazdor, Szkolne Koło Caritas przygotowało przedstawienie dotyczące mojej osoby. Następnie dowiedziałem się, że Stowarzyszenie Zintegrowani z pomocą rodziców przygotowało na moją cześć festyn mikołajkowy. Na początku jak tradycja każe rozdałem prezenty, o dziwo nie było komu dać rózgi Uśmiech Potem przyszedł czas na wspólne zabawy. Był mikołajkowy tor przeszkód, malowanie pierników, malowanie twarzy. Wspaniała loteria fantowa i śpiewy karaoke. Pyszne ciasto kusiło swoim zapachem w cukierni. Żal było odjeżdżać. Do zobaczenia za rok!
                                                           Wasz Mikołaj

Czytaj więcej o: Ho, ho, ho

Mikołaj

2014-12-07

W sobotę, 6 grudnia w kościele św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu miało miejsce niecodzienne spotkanie najmłodszych z niezwykłym gościem – św. Mikołajem. Wręczanie prezentów poprzedziło krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkolnego Koła Caritas z klasy 5a, w którym przypomnieli oni prawdziwą historię życia Świętego oraz zachęcili, aby każdy starał się postępować jak Mikołaj i dostrzegać wokół siebie potrzebujących.

W przedstawieniu wzięli udział:

Martynka Migdał

Michalina Maligrand

Ola Skrzypińska

Asia Witowska

Iza Pertkiewicz

Justynka Szeremeta

Czytaj więcej o: Mikołaj

Podziękowanie za nakrętki

2014-12-07

ORGANIZACJA FESTYNU MIKOŁAJKOWEGO

2014-12-05

Kiermasz

2014-12-05

Czekoladowy dzień

2014-12-04

Takiego dnia się nie zapomina, było słodko, przyjemnie i wesoło. Uczniowie klas Ic i IVc wraz z rodzicami poznali  tajniki produkcji czekolady w fabryce czekolady Felicitas znajdującej się w Hornovie  u naszych sąsiadów. Już na początku wszystkich zachwyciła możliwość zobaczenia poszczególnych etapów produkcji  czekoladowych specjałów. Następnie zostaliśmy zaproszeni do kawiarenki,  gdzie oczywiście poczęstowano dzieci gorącą czekoladą  a dorosłych kawą. W tej miłej atmosferze oglądnęliśmy film o historii czekolady. Niespodziankom nie było końca, każdy uczestnik  wycieczki otrzymał swoją czekaladę i mógł ją ozdobić według własnego pomysłu. Potem  wszyscy udali się do czekoladowego sklepiku. Na koniec zrobiliśmy  wspólne zdjęcie, aby utrwalić te słodkie chwile.

                                                                              Grażyna Michalik-Wojtukiewcz

Czytaj więcej o: Czekoladowy dzień

Piszemy list do Świętego Mikołaja

2014-12-03

Uczniowie klasy III a pisali list do Świętego Mikołaja

Dzieci w swoich listach pisały o sobie i o swoich marzeniach. Zapewniały Świętego Mikołaja, że były grzeczne i dobrze uczyły się. Prosiły o różne prezenty: zabawki, książki, zwierzątka, zdrowie i miłość w rodzinie oraz pokój na świecie. Nie zabrakło pozdrowień i miłych życzeń dla Mikołaja. Dzieci bardzo dbały o to, żeby listy były napisane starannie i wyglądały estetycznie. Uczyły się poprawnie adresować kopertę.

Teraz czekają na Świętego Mikołaja i mają nadzieję, że ich prośby i marzenia spełnią się.

 

                                                                               Małgorzata Marek-Konopska

Czytaj więcej o: Piszemy list do Świętego Mikołaja

Światowy Dzień Pluszowego Misia

2014-12-01

25 listopada obchodziliśmy w naszej bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci z klas I-III przyniosły swoje ulubione maskotki-niedźwiadki.

Dzień był okazją do świetnej zabawy, lecz także posłużył promocji czytelnictwa. Kubuś Puchatek czy Miś Uszatek to przecież bardzo znani bohaterowie książek dla najmłodszych. Dzieci obejrzały wystawę książek o pluszakach, wysłuchały fragmentów opowiadań o Puchatku i Uszatku, i poznały ciekawostki z życia niedźwiedzi małych i dużych. Portrety misiów wykonane przez uczniów znalazły się na bibliotecznej gazetce. Najładniejsze prace zostały nagrodzone.

                                                                  Elżbieta Lisiecka

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Andrzejki w 1c

2014-11-30

W piątek w klasie 1 c odbyły się klasowe andrzejki. Były wróżby, zabawy i tańce- wyginańce. Bardzo dziękuję rodzicom za wspaniałą organizację imprezy. Zapraszam do fotogalerii
                                                  Wychowawca klasy Grażyna Michalik-Wojtukiewcz

Czytaj więcej o: Andrzejki w 1c

Andrzejki w Plazie

2014-11-30

27 listopada 2014r. w czwartek klasy IV-VI bawiły się  na Dyskotece Andrzejkowej w zgorzeleckiej Plazie. Była świetna muzyka, zabawy i gry. Wreszcie zasłużony relaks i zero nauki !

                                          Anita Fink-Wojtków opiekun Samorządu Uczniowskiego

Czytaj więcej o: Andrzejki w Plazie

Dwójka czeka już na Mikołaja !!!

2014-11-30


Kalendarium

Sobota, 2014-12-20

Imieniny: Bogumiły, Dominika

Statystyki

  • Odwiedziny: 263330
  • Do końca roku: 11 dni
  • Do wakacji: 188 dni