Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Uwaga- rusza akcja POMOC KOLEŻEŃSKA 2014/2015

2014-11-20

LISTA OSÓB, KTÓRE BEZPŁATNIE W SZKOLE BĘDĄ UDZIELAŁY KOREPETYCJI I POMAGAŁY W NAUCE

Czytaj więcej o: Uwaga- rusza akcja POMOC KOLEŻEŃSKA 2014/2015

ŚWIĘTY MIKOŁAJ w naszej Szkole – 8.12.2014 r.

2014-11-19

W tym roku również do naszych grzecznych dzieci wybiera się  Święty Mikołaj. W związku z tym 8.12.2014 r., w poniedziałek,przed południem organizujemy FESTYN MIKOŁAJKOWY. Proszę, aby wychowawcy zrobili rozeznanie wśród rodziców swoich uczniów – kto nam pomoże 8.12.2014 r. oraz poinformowali „swoich rodziców” o spotkaniu Rady Rodziców  - 26.11.2014 r.,  środa, godz. 1830 -  pokój nauczycielski w „dużym budynku”.Prosimy aby, „każda klasa” w ramach Ligi klas upiekła dwa ciasta  i podpisane i pokrojone zostawiła również 8.12.2014 r. przed 800 w pokoju nauczycielskim w „dużym budynku”. Prosimy również, aby „każda klasa” w ramach Ligi zbierała fanty do loterii. Fanty do piątku, do 5.12.2014 r., do worka zbierają wychowawcy,  i po lekcjach 5.12.2014 r. w podpisanym worku przynoszą do pokoju nauczycielskiego - w „dużym budynku”. Przekazujemy wszystkim najlepsze życzenia od ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA   i zapraszamy na FESTYN

                                                                                                                    Aleksandra Piotrowska

Czytaj więcej o: ŚWIĘTY MIKOŁAJ w naszej Szkole – 8.12.2014 r.

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU SPORTU "POLSKI SPORT 2024"

2014-11-19

NARODOWY  PROGRAM ROZWOJU SPORTU "POLSKI SPORT 2024"

  

            To ambitny, powszechny i długofalowy projekt, mający na celu odnowę polskiego sportu. Może się ona dokonać tylko w szkołach: na szkolnych bieżniach, boiskach, skoczniach, w salach gimnastycznych. To tam trzeba dostrzegać talenty, a potem pomagać w ich rozkwicie.

Innowacyjny, unikalny i opatentowany system, który umożliwia uczniom uczestnictwo w tym samym rzeczywistym czasie w ogólnopolskich e-spartakiadach, czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska czy hali. Nieistotne zatem staje się oddalenie geograficzne szkoły i wiążące się z tym problemy, np. wydatki na podróże.

Przedsięwzięcie opiera się wyłącznie na tym, co w przedmiocie Wychowanie Fizyczne zostało zapisane w szkolnej podstawie programowej. Nasza szkoła już drugi rok jest aktywnym uczestnikiem tego programu. Nasi uczniowie mają możliwość porównania swoich wyników z wynikami kolegów z innych szkół w całej Polsce.

 

Czytaj więcej o: NARODOWY PROGRAM ROZWOJU SPORTU "POLSKI SPORT 2024"

Idą święta- złóż życzenia

2014-11-17

Jak co roku, w listopadzie przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas przygotowują świąteczne karneciki w ramach akcji „Idą święta – złóż życzenia”. Z ich sprzedaży zakupimy słodycze do świątecznych paczek dla dzieci najbardziej potrzebujących.

Czytaj więcej o: Idą święta- złóż życzenia

2014-11-13

NAJLEPSI CZYTELNICY- BRAWO

2014-11-13

Święto Niepodległości

2014-11-11

Nadchodzące Narodowe Święto Niepodległości nasza szkoła postanowiła uczcić trochę nietypowo.
Dla dzieci z klas IV-VI została zorganizowana patriotyczna ekspozycja, po której przewodnikiem był nauczyciel historii, pan Piotr Zubrzycki. Była prezentacja multimedialna oraz opowieści o dziejach Polski, które często były dla Polaków tragiczne. Dla uczniów klas 0-III podobne warsztaty patriotyczne zostaną przeprowadzone w dniach 13-14 listopada. Natomiast w piątek, 7 listopada, wszyscy uczniowie ubrani w galowe stroje,  dumnie uczestniczyli w lekcjach dla Ojczyzny, na której podkreślono rangę Święta Niepodległości. Śpiewano hymn narodowy oraz polskie pieśni patriotyczne. Wszyscy uczniowie mieli przypięte własnoręcznie wykonane kotyliony, które są oznaką dumy z polskiej historii oraz szacunku do naszych symboli narodowych. Najpiękniejsze kotyliony zostały zaprezentowane na tablicach w holach obu budynków szkoły.

 

 

Czytaj więcej o: Święto Niepodległości

Odblaski

2014-11-08

W dniach 5 i 6 listopada 2014 w naszą szkołę odwiedzili  starszy  sierżant Justyna Węglińska oraz posterunkowy Tomasz Maksymowicz. Policjanci przypomnieli zasady obowiązujące pieszego na drodze. Zwrócili uwagę na  obowiązek noszenia elementów odblaskowych  po zmroku, idąc poza terenem zabudowanym.

Opowiedzieli o  zagrożeniach  substancjami uzależniającymi. Udzielili kilka wskazówek, jak należy się chronić gdy ktoś  nam je oferuje. Atrakcją spotkania  był test na obecność substancji zabronionych w organizmie. Na zakończenie uczniowie otrzymali elementy odblaskowe i kolorowanki.

Czytaj więcej o: Odblaski

Moc wyobraźni!

2014-11-05

4 listopada 2014r.  uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Tajemnice zamku wyobraźni” autorstwa Teatru Król z Łodzi.  Piękna scenografia, rekwizyty i wspaniała gra aktorska zachwyciła dzieci, które nagrodziły występujących wielkimi brawami.

Czytaj więcej o: Moc wyobraźni!

Jesienny koncert

2014-11-01

30 października 2014r. w naszej szkole odbył się jesienny koncert. Uczniowie klas 0-6 wysłuchali utworów światowych kompozytorów w wykonaniu uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowejskiego w Zgorzelcu. Dla najmłodszych była to też okazja do poznania instrumentów muzycznych i ich brzmienia. Z akompaniamentem pani Anny Burgielskiej i pana Janusza Bulińskiego wystąpili:

Lange Julia- flet prosty- SP2 Zgorzelec

Cybulska Aleksandra- flet prosty- SP2 Zgorzelec

Budnik Anna- flet prosty- SP2 Zgorzelec

Jaworski Jakub-flet prosty- SP2 Zgorzelec

Kierkowski Jakub-flet prosty- SP2 Zgorzelec

Olszanowski Filip-skrzypce- SP2 Zgorzelec

Przetakiewicz Natalia-skrzypce- SP2 Zgorzelec

Wrzesińska Nina-skrzypce- SP2 Zgorzelec

Sawicki Cyprian- trąbka- SP2 Zgorzelec

Socki Jędrzej- klarnet- SP2 Zgorzelec

Małecka Klaudia -wiolonczela - SP2 Zgorzelec

Zdanowicz Blanka-flet poprzeczny- SP2 Zgorzelec

Aftyka Anna-gitara- SP2 Zgorzelec

Topolnicki Patryk- pianino- SP2 Zgorzelec

Ławrynowicz Dominik- pianino SP2 Zgorzelec

Grabowski Hubert- waltornia- SP5 Zgorzelec

Dziękujemy za wspaniały koncert. Cieszymy się, że na naszych oczach kwitną szkolne talenty muzyczne

Zapraszamy do zakładki TALENCIARZE!!!

Czytaj więcej o: Jesienny koncert

J jak jajko

2014-11-01

Okazało się, że uczniowie klasy Ic to prawdziwe talenty kulinarne. Potrafili "wyczarować" z jajka myszkę i żaglówkę. Zajęcia były poprzedzone prelekcją na temat zdrowego żywienia. Nasi mali kucharze z nieciepliwością czekają na kolejne kulinarne wyzwanie.

Czytaj więcej o: J jak jajko


Kalendarium

Piątek, 2014-11-21

Imieniny: Janusza, Marii

Statystyki

  • Odwiedziny: 250299
  • Do końca roku: 40 dni
  • Do wakacji: 217 dni