Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO

Artykuły

BRAWO SP2 !!!

2017-12-14

W dniu 14.12.2017 w Centrum Sportowo Rekreacyjnym nasza reprezentacja uczniów z klas I-III brała udział w evencie sportowym w ramach programu "Lekkoatletyka na sportowo". Rywalizacja międzyszkolna odbywała się w formie wyścigów rzędów. Osobno rywalizowały klasy trzecie, drugie i pierwsze, jednak sumowały się punkty do ogólnej punktacji. I tu wielki sukces i duże brawa dla wszystkich uczniów z naszej szkoły, bo przyczynili się do zwycięstwa. Dali z siebie wszystko! Nasza szkoła pokonała wszystkie szkoły ze Zgorzelca!!! Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a na szyi zawisły medale. Gratulacje!

Czytaj więcej o: BRAWO SP2 !!!

Event klas trzecich

2016-09-22

Przy bardzo ładnej pogodzie i wyśmienitej atmosferze 16.09.2016 odbył się pierwszy w nowym roku szkolnym event lekkoatletyczny dla klas III. Zawody te zorganizowane zostały w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego”.

Pięć klas trzecich rywalizowało w konkurencjach lekkoatletycznych, czyli prawie 100 dzieci!

Zabawa była dla wszystkich wyśmienita, widoczny był wkładany wysiłek na miarę indywidualnych możliwości. Zwyciężyli w tych zawodach wszyscy! Po zakończeniu wspaniałej, pełnej pozytywnych emocji i radości rywalizacji sportowej, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy programu Lekkoatletyka dla każdego!.

Czytaj więcej o: Event klas trzecich

Lekkoatletyka dla każdego klas drugich

2016-09-22

Dnia 19.09.2016 r. w sali sportowej naszej szkoły odbyły się szkolne zawody sportowe w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego”. Wzięło w nich udział 4 oddziały  klas drugich (85 uczniów). Po przeprowadzeniu rozgrzewki młodzi zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Uczniowie dawali z siebie wszystko, aby uzyskać jak najwięcej punktów. Jednak najlepszą klasą okazała się klasa IIc, która wygrała prawie wszystkie konkurencje. We wkład w ostateczny wynik mieli również  kibice, którzy głośno dopingowali swoich kolegów . Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom.

Czytaj więcej o: Lekkoatletyka dla każdego klas drugich

"Lekkoatletyka dla każdego" klas 1

2016-10-23

We czwartek 13 października odbył się event sportowy dla klas pierwszych. Nasi świeżo "upieczeni" uczniowie po raz pierwszy uczestniczyli w zabawach lekkoatletycznych w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego", które odbyły się w szkolnej sali gimnastycznej. Dwie klasy Ia i Ib  rywalizowały między sobą w formie wyścigów rzędów m. in. w takich konkurencjach jak: "wyścig kelnerów", czy też "sadzenie ziemniaków". Pierwszaczki  miały też możliwość po raz pierwszy pokonywać podczas biegu płotki lekkoatletyczne. Dzieci z wielkim animuszem przystąpiły do rywalizacji i przez blisko godzinę sprawdzały swoją sprawność fizyczną doskonale się przy tym bawiąc. Zwyciężyli w tych zawodach wszyscy i opuszczając miejsce zmagań w wyśmienitym nastroju oraz dyplomem zapowiadali, iż stawią się na kolejne tego typu zawody.

Czytaj więcej o: "Lekkoatletyka dla każdego" klas 1

Event sportowy- Lekkoatletyka dla każdego

2016-04-13

12 kwietnia w naszej szkole odbył się pierwszy w sezonie wiosennym event sportowy w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego”. W zabawach lekkoatletycznych wzięły udział oddziały klas drugich (2a, 2b, 2c, 2d, 2e). Dzieci z wielkim animuszem przystąpiły do rywalizacji i przez blisko godzinę sprawdzały swoją sprawność fizyczną doskonale się przy tym bawiąc. Przebiegające w wyjątkowo emocjonującej atmosferze zawody miały formę współzawodnictwa zespołowego. W imprezie łącznie brało udział 97 uczniów (w tym 2 osoby czynnie kibicowały Ada i Zuzia z kl. IIb). Dziewczynek było 44, natomiast chłopców 53. Każdy uczestnik  otrzymał pamiątkowy dyplom z wizerunkiem Polskich Mistrzów Sportowych. Klasy które zajęły I-III miejsce otrzymały również medale. Następny event już we czwartek dla klas trzecich!

Czytaj więcej o: Event sportowy- Lekkoatletyka dla każdego

Lekkoatletyka dla każdego- tym razem klasy pierwsze!

2016-04-17

W piątek 15 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w evencie sportowym w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego". Emocji i woli walki było bardzo dużo. "Pierwszaczkom" dopingowali nie tylko koledzy, ale też i ich rodzice. Dlatego w sali było bardzo głośno. A było nas w sali aż 79 zawodników w tym 41 dziewczynek i 38 chłopców. Każdy uczeń starał się w miarę swoich możliwości wykonać swoje zadanie jak najlepiej. Tę rywalizację wygrała klasa Ic, natomiast klasy Ia, Ib i Id zajęły równorzędne II miejsce. W nagrodę za duży wysiłek każdy zawodnik otrzymał dyplom i medal. Uczniowie już teraz nie mogą się doczekać kolejnej takiej sportowej rywalizacji.

 

Czytaj więcej o: Lekkoatletyka dla każdego- tym razem klasy pierwsze!

Zmagania klas trzecich

2016-04-17

14 kwietnia odbył się już drugi event sportowy w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego", tym razem uczestnikami byli uczniowie klas trzecich naszej szkoły. Oni tak samo jak ich młodsi koledzy z klasy drugiej rywalizowali z rówieśnikami w formie współzawodnictwa zespołowego. Uczestniczyło w tej imprezie sportowej 64 uczniów (18 dziewczynek i 46 chłopców). Zabawa była dla wszystkich wyśmienita. Uczniowie dawali z siebie wszystko, aby uzyskać jak najwięcej punktów. We wkład w ostateczny wynik mieli również  kibice, którzy głośno dopingowali swoich kolegów :-). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom. Natomiast klasa 3c, która zajęła I miejsce została nagrodzona medalami. Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Zmagania klas trzecich

Zapraszamy!

2015-09-27

I miejsce dla Zgorzelca!

2015-10-08

Uczniowie naszej szkoły z klas IV - VI w sobotę 3.10.2015 (sobota) reprezentowali Ośrodek Kids Athletics Zgorzelec we Wrocławiu (Stadion Olimpijski) w zawodach lekkoatletycznych. Wzięli udział w tych zawodach sportowych w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego". Ciężka praca zawodników na zajęciach opłaciła się nasz ośrodek zgorzelecki zajął I miejsce!!! Startowało 750 zawodników z 27 Ośrodków. Razem z nami byli również zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 5. Gratulujemy!!!
Danuta Śliwińska

Czytaj więcej o: I miejsce dla Zgorzelca!

Lekkoatletyka dla każdego- klasy III

2015-06-07

Tym razem swoje  lekkoatletyczne talenty doskonaliły klasy III. Zapraszamy do fotogalerii.

Czytaj więcej o: Lekkoatletyka dla każdego- klasy III

Kolorowo i sportowo

2015-05-07

W środę 06.05.2015 w dużej sali gimnastycznej było bardzo głośno.... za sprawą naszych pierwszaczków, którzy bawili się na sportowo!!! Pani Danuta Śliwińska oraz pan Marcin Filozof przeprowadzili im konkurencje sportowe i  wyścigi  rzędów w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego. Uczniowie mogli spróbować się w rzucie miękkim oszczepem, w skokach dodawanych, bądź w jak najszybszym pokonywaniu toru przeszkód. Po wyrównanej rywalizacji zwyciężył zespół" zielonych", tuż za nimi uplasował się zespół "niebieskich". Natomiast trzecie miejsce "wywalczyli" sobie "różowi". Czwarte miejsce zajęli "pomarańczowi". Wszyscy uczestnicy tego przedsięwzięcia otrzymali pamiątkowy dyplom.

Czytaj więcej o: Kolorowo i sportowo

Sportowy event w ramach programu Kids Athletics.

2014-11-28

W poniedziałek 24.11.2014 roku w naszej szkole na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie z klas 2-3 i uczestniczyli w zajęciach ruchowych, które były realizowane w formie eventu szkolnego opartego na programie Kids Athletics. Właściwie odbyły się dwa eventy w jednym dniu, dla klas drugich na lekcji szóstej, a na siódmej dla klas trzecich. Dzieci rywalizowały ze sobą na obwodach stacyjnych, na których występowały elementy biegu, skoku i rzutu. Uczniowie korzystali ze specjalnie dostosowanego sprzętu, który można było łatwo rozłożyć, bezproblemowo przetransportować, szybko zmontować i zdemontować w miejscu w którym miał być wykorzystany. Najważniejsze, iż jest on bardzo bezpieczny złożony z miękkich elementów. Zabawa i wiele radości podczas rywalizacji zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami.

Więcej zdjęć na stronie www.lekkoatletykadlakazdego.pl

Czytaj więcej o: Sportowy event w ramach programu Kids Athletics.

Mamy nowy sprzęt sportowy !!!

2014-11-28

Na ostatniej lekcji wychowania fizycznego klasa II a miała możliwość wypróbowania nowego sprzętu sportowego, który jest w naszej szkole od niedawna. Ogromną torbę całą wypełnioną  sprzętem przywiózł Pan Damian Kordasiewicz, który jest w Zgorzelcu koordynatorem programu Kids Athletics. Na lekcji zostały wykorzystane "miękkie płotki", drabinkę koordynacyjną i maty. Praca w obwodowym torze przeszkód bardzo spodobała się uczniom klasy drugiej. Pomimo zmęczenia dzieci chcą jeszcze takiej lekcji wychowania fizycznego.

 

Czytaj więcej o: Mamy nowy sprzęt sportowy !!!Kalendarium

Poniedziałek, 2017-12-18

Imieniny: Bogusława, Gracjana

Statystyki

  • Odwiedziny: 1240756
  • Do końca roku: 13 dni
  • Do wakacji: 186 dni