Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO

O programie Lekkoatletyka dla każdego!

Program Lekkoatletyka dla każdego! powstał z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Pokazujemy lekką atletykę jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności.  Młodych lekkoatletów prowadzą wykwalifikowani trenerzy współpracujący z metodykami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dlatego zakładamy, że spośród tysięcy dzieci biorących udział w programie Lekkoatletyka dla każdego! wyłonimy tych najzdolniejszych. Nadzorujemy ich szkolenie od najmłodszych lat, po to aby jako seniorzy osiągali pełnię swoich możliwości i z sukcesem reprezentowali Polskę na światowych arenach. Zaangażowanie Partnera Strategicznego, firmy Nestlé Polska, pozwala nam również popularyzować wiedzę o prawidłowym odżywianiu.

Lekkoatletyka dla każdego! realizowana jest od 2014 roku. Obecnie program obejmuje 523 grupy treningowe w gimnazjach i klasach IV-VI szkoły podstawowej w całej Polsce. W zabawach lekkoatletycznych klas I-III - tzw. Eventach Lekkoatletyka dla każdego! uczestniczy rocznie blisko 180 tysięcy dzieci w całej Polsce. 

Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów: firmy Nestlé Polska i PKN Orlen wszystkie zajęcia w programie są bezpłatne.

Główne założenia programu Lekkoatletyka dla każdego! to:

 • popularyzacja i upowszechnianie lekkiej atletyki,
 • stworzenie atrakcyjnej oferty dotyczącej organizacji zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży pochodzących z różnych środowisk,
 • opracowanie spójnego modelu procesu szkoleniowego zgodnego z wytycznymi federacji lekkoatletycznych IAAF i EA,
 • przygotowanie ogólnopolskiego systemu diagnozy, selekcji i naboru oraz identyfikacji talentów w szkoleniu młodzieży,
 • budowanie ścieżki rozwoju kariery lekkoatletycznej stanowiącej podstawę nowej struktury organizacji szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce

 

Zawody Lekkoatletyka dla każdego!

Oprócz regularnych ćwiczeń program Lekkoatletyka dla każdego! przewiduje również organizację imprez, zawodów szkolnych i międzyszkolnych, w których dzieci bawią się na sportowo, rywalizują z rówieśnikami, ale mają też okazję spotkać się z gwiazdami sportu, utytułowanymi polskimi lekkoatletami.

 

Wspierają nasz program

Koordynatorami programu są trenerzy i instruktorzy lekkiej atletyki, a wśród nich gwiazdy światowych aren lekkoatletycznych, m. in. Lidia Chojecka, Paweł Czapiewski, Zuzanna Radecka-Pakaszewska, Tomasz Czubak, Marcin Nowak, Barbara Madejczyk, Sebastian Chmara. Na imprezach Lekkoatletyka dla każdego! gościmy również aktualne największe gwiazdy polskiego sportu – m. in. Pawła Fajdka, Anitę Włodarczyk, Piotra Małachowskiego. Możliwość spotkania z mistrzami świata i Europy motywuje młodzież do wytrwałości w treningu i buduje atrakcyjność lekkiej atletyki.

 

Realizacja programu jest możliwa dzięki współdziałaniu wielu stron:

 • Ministerstwa Sportu i Turystyki
 • Partnera Strategicznego Nestlé Polska
 • Sponsora Głównego: PKN Orlen
 • Koordynatorów programu, trenerów
 • Jednostek samorządu terytorialnego
 • Dyrektorów szkół, nauczycieli i instruktorów
 • Rodziców
 • Przedstawicieli klubów lekkoatletycznych

Lekkoatletyka dla każdego! to wyjątkowa propozycja dla wszystkich grup wiekowych.

Klasy I-III szkół podstawowych

Dzieciom młodszych klas szkoły podstawowej proponujemy drużynowe zabawy lekkoatletyczne. Trenerzy współpracujący bezpośrednio ze szkołami organizują imprezy szkolne i międzyszkolne Lekkoatletyka dla każdego!, w trakcie których dzieci w formie zabawy zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką. Zarówno sprzęt jak i proponowane ćwiczenia są dostosowane do wieku i możliwości motorycznych dziecka. Zasada zespołowości pozwala każdemu dziecku czerpać radość z zabawy, bez presji na indywidualne wyniki. Podczas imprez Lekkoatletyka dla każdego! nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej obserwują i uczą się prowadzenia ciekawych zajęć ruchowych z wykorzystaniem sprzętu LDK. W ramach programu PZLA przekazuje taki sprzęt współpracującym szkołom.

 

Klasy IV-VI szkół podstawowych

Dziewczętom i chłopcom w tym wieku zapewniamy powszechny dostęp do systematycznych zajęć sportowych oraz udział w cyklu testów i zawodów lekkoatletycznych. Jest to również pierwszy etap selekcji i naboru najmłodszych zawodników oraz identyfikacji talentów.

Dodatkowo poprzez pobudzenie działań ośrodków lekkoatletycznych w całej Polsce zwiększa się dostępność i podnosi poziom profesjonalnego szkolenia lekkoatletów.

 

Trenerem Lekkoatletyka dla każdego! w naszej szkole jest Pani Danuta Śliwińska, a koordynatorem tego programu w Zgorzelcu jest Pan Damian Kordasiewicz.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek i rozpoczynają się o godz.  14.15.

Link http://www.lekkoatletykadlakazdego.pl/

 

Artykuły

Lekkoatletyka dla każdego! - brawo SP2!

2018-05-16

W dniu 28.04.2018 roku (sobota), na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu odbyły się zawody w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego! 

Dzieci startowały w konkurencjach indywidualnych: 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz 600 m i 1000 m, w podziale na kategorie wiekowe.

Naszą szkołę z sukcesami reprezentowali uczniowie z klasy sportowej - 4a. Laura Pająk jako jedyna dziewczynka w naszej reprezentacji zajęła III miejsce w rzucie piłeczką palantową. Również III miejsce w rzucie piłeczką palantową zdobył Marcel Olszanowski. Dużą konkurencję mieli: Jakub Zwierzyński oraz Łukasz Wilczyński przy skoku w dal, ponieważ o medalu zdecydowały centymetry. Kuba o 1 cm przegrał srebny medal, natomiast Łukasz również 1 cm zdecydował, że przegrał rywalizację o brązowy medal!!! Miłosz Fryszer wywalczył w biegu na 60m również brązowy medal!

Na starcie pojawiły się reprezentacje z następujących ośrodków: Bogatynia, Bolesławiec, Bolków, Bielawa, Jawor, Jelenia Góra, Lubin, Olszyna, Polkowice, Rakowice, Węgliniec i Zgorzelec. Za miejsca I-III, w każdej konkurencji i kategorii wiekowej, dzieci otrzymywały pamiątkowe medale.

W sumie, w zawodach wzięło udział blisko 140 dzieci, więc dorobek czterech brązowych medali na pięciu zawodników uważam za sukces. Gratuluję wszystkim zawodnikom  życzę dalszych sportowych sukcesów.

 

Danuta Śliwińska

Czytaj więcej o: Lekkoatletyka dla każdego! - brawo SP2!

BRAWO SP2 !!!

2017-12-14

W dniu 14.12.2017 w Centrum Sportowo Rekreacyjnym nasza reprezentacja uczniów z klas I-III brała udział w evencie sportowym w ramach programu "Lekkoatletyka na sportowo". Rywalizacja międzyszkolna odbywała się w formie wyścigów rzędów. Osobno rywalizowały klasy trzecie, drugie i pierwsze, jednak sumowały się punkty do ogólnej punktacji. I tu wielki sukces i duże brawa dla wszystkich uczniów z naszej szkoły, bo przyczynili się do zwycięstwa. Dali z siebie wszystko! Nasza szkoła pokonała wszystkie szkoły ze Zgorzelca!!! Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a na szyi zawisły medale. Gratulacje!

Czytaj więcej o: BRAWO SP2 !!!

Event klas trzecich

2016-09-22

Przy bardzo ładnej pogodzie i wyśmienitej atmosferze 16.09.2016 odbył się pierwszy w nowym roku szkolnym event lekkoatletyczny dla klas III. Zawody te zorganizowane zostały w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego”.

Pięć klas trzecich rywalizowało w konkurencjach lekkoatletycznych, czyli prawie 100 dzieci!

Zabawa była dla wszystkich wyśmienita, widoczny był wkładany wysiłek na miarę indywidualnych możliwości. Zwyciężyli w tych zawodach wszyscy! Po zakończeniu wspaniałej, pełnej pozytywnych emocji i radości rywalizacji sportowej, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy programu Lekkoatletyka dla każdego!.

Czytaj więcej o: Event klas trzecich

Lekkoatletyka dla każdego klas drugich

2016-09-22

Dnia 19.09.2016 r. w sali sportowej naszej szkoły odbyły się szkolne zawody sportowe w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego”. Wzięło w nich udział 4 oddziały  klas drugich (85 uczniów). Po przeprowadzeniu rozgrzewki młodzi zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Uczniowie dawali z siebie wszystko, aby uzyskać jak najwięcej punktów. Jednak najlepszą klasą okazała się klasa IIc, która wygrała prawie wszystkie konkurencje. We wkład w ostateczny wynik mieli również  kibice, którzy głośno dopingowali swoich kolegów . Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom.

Czytaj więcej o: Lekkoatletyka dla każdego klas drugich

"Lekkoatletyka dla każdego" klas 1

2016-10-23

We czwartek 13 października odbył się event sportowy dla klas pierwszych. Nasi świeżo "upieczeni" uczniowie po raz pierwszy uczestniczyli w zabawach lekkoatletycznych w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego", które odbyły się w szkolnej sali gimnastycznej. Dwie klasy Ia i Ib  rywalizowały między sobą w formie wyścigów rzędów m. in. w takich konkurencjach jak: "wyścig kelnerów", czy też "sadzenie ziemniaków". Pierwszaczki  miały też możliwość po raz pierwszy pokonywać podczas biegu płotki lekkoatletyczne. Dzieci z wielkim animuszem przystąpiły do rywalizacji i przez blisko godzinę sprawdzały swoją sprawność fizyczną doskonale się przy tym bawiąc. Zwyciężyli w tych zawodach wszyscy i opuszczając miejsce zmagań w wyśmienitym nastroju oraz dyplomem zapowiadali, iż stawią się na kolejne tego typu zawody.

Czytaj więcej o: "Lekkoatletyka dla każdego" klas 1

Event sportowy- Lekkoatletyka dla każdego

2016-04-13

12 kwietnia w naszej szkole odbył się pierwszy w sezonie wiosennym event sportowy w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego”. W zabawach lekkoatletycznych wzięły udział oddziały klas drugich (2a, 2b, 2c, 2d, 2e). Dzieci z wielkim animuszem przystąpiły do rywalizacji i przez blisko godzinę sprawdzały swoją sprawność fizyczną doskonale się przy tym bawiąc. Przebiegające w wyjątkowo emocjonującej atmosferze zawody miały formę współzawodnictwa zespołowego. W imprezie łącznie brało udział 97 uczniów (w tym 2 osoby czynnie kibicowały Ada i Zuzia z kl. IIb). Dziewczynek było 44, natomiast chłopców 53. Każdy uczestnik  otrzymał pamiątkowy dyplom z wizerunkiem Polskich Mistrzów Sportowych. Klasy które zajęły I-III miejsce otrzymały również medale. Następny event już we czwartek dla klas trzecich!

Czytaj więcej o: Event sportowy- Lekkoatletyka dla każdego

Lekkoatletyka dla każdego- tym razem klasy pierwsze!

2016-04-17

W piątek 15 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w evencie sportowym w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego". Emocji i woli walki było bardzo dużo. "Pierwszaczkom" dopingowali nie tylko koledzy, ale też i ich rodzice. Dlatego w sali było bardzo głośno. A było nas w sali aż 79 zawodników w tym 41 dziewczynek i 38 chłopców. Każdy uczeń starał się w miarę swoich możliwości wykonać swoje zadanie jak najlepiej. Tę rywalizację wygrała klasa Ic, natomiast klasy Ia, Ib i Id zajęły równorzędne II miejsce. W nagrodę za duży wysiłek każdy zawodnik otrzymał dyplom i medal. Uczniowie już teraz nie mogą się doczekać kolejnej takiej sportowej rywalizacji.

 

Czytaj więcej o: Lekkoatletyka dla każdego- tym razem klasy pierwsze!

Zmagania klas trzecich

2016-04-17

14 kwietnia odbył się już drugi event sportowy w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego", tym razem uczestnikami byli uczniowie klas trzecich naszej szkoły. Oni tak samo jak ich młodsi koledzy z klasy drugiej rywalizowali z rówieśnikami w formie współzawodnictwa zespołowego. Uczestniczyło w tej imprezie sportowej 64 uczniów (18 dziewczynek i 46 chłopców). Zabawa była dla wszystkich wyśmienita. Uczniowie dawali z siebie wszystko, aby uzyskać jak najwięcej punktów. We wkład w ostateczny wynik mieli również  kibice, którzy głośno dopingowali swoich kolegów :-). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom. Natomiast klasa 3c, która zajęła I miejsce została nagrodzona medalami. Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Zmagania klas trzecich

Zapraszamy!

2015-09-27

I miejsce dla Zgorzelca!

2015-10-08

Uczniowie naszej szkoły z klas IV - VI w sobotę 3.10.2015 (sobota) reprezentowali Ośrodek Kids Athletics Zgorzelec we Wrocławiu (Stadion Olimpijski) w zawodach lekkoatletycznych. Wzięli udział w tych zawodach sportowych w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego". Ciężka praca zawodników na zajęciach opłaciła się nasz ośrodek zgorzelecki zajął I miejsce!!! Startowało 750 zawodników z 27 Ośrodków. Razem z nami byli również zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 5. Gratulujemy!!!
Danuta Śliwińska

Czytaj więcej o: I miejsce dla Zgorzelca!

Lekkoatletyka dla każdego- klasy III

2015-06-07

Tym razem swoje  lekkoatletyczne talenty doskonaliły klasy III. Zapraszamy do fotogalerii.

Czytaj więcej o: Lekkoatletyka dla każdego- klasy III

Kolorowo i sportowo

2015-05-07

W środę 06.05.2015 w dużej sali gimnastycznej było bardzo głośno.... za sprawą naszych pierwszaczków, którzy bawili się na sportowo!!! Pani Danuta Śliwińska oraz pan Marcin Filozof przeprowadzili im konkurencje sportowe i  wyścigi  rzędów w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego. Uczniowie mogli spróbować się w rzucie miękkim oszczepem, w skokach dodawanych, bądź w jak najszybszym pokonywaniu toru przeszkód. Po wyrównanej rywalizacji zwyciężył zespół" zielonych", tuż za nimi uplasował się zespół "niebieskich". Natomiast trzecie miejsce "wywalczyli" sobie "różowi". Czwarte miejsce zajęli "pomarańczowi". Wszyscy uczestnicy tego przedsięwzięcia otrzymali pamiątkowy dyplom.

Czytaj więcej o: Kolorowo i sportowo

Sportowy event w ramach programu Kids Athletics.

2014-11-28

W poniedziałek 24.11.2014 roku w naszej szkole na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie z klas 2-3 i uczestniczyli w zajęciach ruchowych, które były realizowane w formie eventu szkolnego opartego na programie Kids Athletics. Właściwie odbyły się dwa eventy w jednym dniu, dla klas drugich na lekcji szóstej, a na siódmej dla klas trzecich. Dzieci rywalizowały ze sobą na obwodach stacyjnych, na których występowały elementy biegu, skoku i rzutu. Uczniowie korzystali ze specjalnie dostosowanego sprzętu, który można było łatwo rozłożyć, bezproblemowo przetransportować, szybko zmontować i zdemontować w miejscu w którym miał być wykorzystany. Najważniejsze, iż jest on bardzo bezpieczny złożony z miękkich elementów. Zabawa i wiele radości podczas rywalizacji zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami.

Więcej zdjęć na stronie www.lekkoatletykadlakazdego.pl

Czytaj więcej o: Sportowy event w ramach programu Kids Athletics.

Mamy nowy sprzęt sportowy !!!

2014-11-28

Na ostatniej lekcji wychowania fizycznego klasa II a miała możliwość wypróbowania nowego sprzętu sportowego, który jest w naszej szkole od niedawna. Ogromną torbę całą wypełnioną  sprzętem przywiózł Pan Damian Kordasiewicz, który jest w Zgorzelcu koordynatorem programu Kids Athletics. Na lekcji zostały wykorzystane "miękkie płotki", drabinkę koordynacyjną i maty. Praca w obwodowym torze przeszkód bardzo spodobała się uczniom klasy drugiej. Pomimo zmęczenia dzieci chcą jeszcze takiej lekcji wychowania fizycznego.

 

Czytaj więcej o: Mamy nowy sprzęt sportowy !!!Kalendarium

Czwartek, 2018-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii

Statystyki

 • Odwiedziło nas: 1673282
 • Do końca roku: 46 dni
 • Do wakacji: 218 dni

Ilosc zapytan : 198