Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

OSOBLIWOŚCI MUZEUM PRZYRODNICZEGO W GOERLITZ

Artykuły

Kolejne spotkanie w Goerlitz

2018-04-18

Dnia 01.03.2018 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na trzecie już spotkanie projektu do Muzeum Przyrodniczego w Goerliz. Główną atrakcją tego wyjścia było obejrzenie karmienia zwierząt, oraz wystawa 3D, podczas której zrobiliśmy sobie sesje zdjęciową. Kiedy pan karmił zwierzęta proponował nam w między czasie dotknięcia niektórych ze zwierząt. Takich jak ropucha, wąż i patyczak. Każdy z nas cieszy się, że ma możliwość brać udział w tym projekcie i ubolewa, że zostało już tylko jedno wyjście.
Kinga Jakiel z klasy 6c

Czytaj więcej o: Kolejne spotkanie w Goerlitz

Zajęcia biologii w Muzeum Przyrodniczym w Goerlitz

2018-03-19

W piątek 16 marca po 5 lekcji klasy 3c i 2d zebrały się przed szkołą. Stamtąd ruszyliśmy do muzeum, które znajdowało się w Goerlitz.  Opiekunkami wycieczki były panie Agnieszka Gryganiec, Krystyna Pogłódek, Renata Kmieć.

Na miejsce dotarliśmy koło godziny 14. Zanim weszliśmy do środka  nauczyciele zrobili nam grupowe zdjęcie.  Następnie poszliśmy zostawić  rzeczy w szatni, wzięliśmy ze sobą kartki lub zeszyty i coś do pisania. Chwile później w jednej z sal wystawowych dowiedzieliśmy się szczegółów dotyczących naszej pracy w dniu dzisiejszym w muzeum. Głównym tematem były ,, zwierzęta ery mezozoicznej i żyjące współcześnie, dowody bezpośrednie ewolucji”. Mieliśmy opisać wybrany przez nas dowód ewolucji bezpośredniej. Po dokładnych instrukcjach od pani Pogłódek każda klasa  podzieliła się na grupy oraz zrobiliśmy sobie klasami zdjęcia. Następnie rozdzieliliśmy się w poszukiwaniu informacji. Przydatnymi urządzeniami okazały się tłumacze, które otrzymaliśmy przy wejściu, po jednym na grupę.

Aby zaliczyć projekt każda grupa miała napisać notatkę i zrobić sobie zdjęcie przy eksponacie 3D. Wszyscy  wykonali zadanie bez problemu.

Koło godziny 15 zaczęliśmy zbierać się przy wejściu. Oddaliśmy urządzenia i ruszyliśmy z powrotem do Polski. Gdy przeszliśmy przez granice pożegnaliśmy się z nauczycielami. Każdy rozszedł się w swoja stronę.

Wycieczka do muzeum była bardzo pouczająca. Mogliśmy się dużo dowiedzieć  na temat ewolucji oraz uzupełnić wcześniejsze informacje.  Eksponaty 3D były niesamowite, można było poczuć jakby wszystko było tam prawdziwe.

Mam nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję, by wybrać się na taką wycieczkę. Mimo, że pogoda nie dopisała wyjście do muzeum było bardzo udane.

Uczennica klasy 3c: Edyta Jaśkiewicz

Czytaj więcej o: Zajęcia biologii w Muzeum Przyrodniczym w Goerlitz

Projekt ,,Osobliwości Muzeum Przyrodniczego w Goerlitz"

2018-03-08

Dnia 21.02.2018 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na drugie spotkanie projektu do Muzeum Przyrodniczego w Görliz. Głównym tematem zajęć był  dziobak. Każdy z uczniów mógł zobaczyć podziemny świat przez okulary Virtal Reality - Brile. Dzięki tym okularom człowiek przenosi się w świat zwierząt żyjących pod naszymi stopami. Uczniowie mieli za zadanie w 45 minut przyswoić sobie wiedzę na temat tego zwierzęcia oraz go narysować . W drodze powrotnej, całą ekipą wstąpiliśmy sklepu  Tedi , gdzie mieliśmy okazję zrobić małe zakupy . O godzinie 17:00 zakończyliśmy spotkanie. Wycieczka była bardzo ciekawa i ekscytująca. Każdy z uczestników nie może  się doczekać kolejnego wyjścia.

Kinga Jakiel

Czytaj więcej o: Projekt ,,Osobliwości Muzeum Przyrodniczego w Goerlitz"Kalendarium

Sobota, 2018-12-15

Imieniny: Celiny, Ireneusza

Lokalizacja


Ilosc zapytan : 137