Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Projekty / MEGAMISJA

MEGAMISJA

Artykuły

Czy to prawda?

2018-10-14

Codziennie dociera do nas z każdej strony wiele informacji. Czy wszystkie są wiarygodne? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy 2c podczas kolejnych zajęć projektowych MegaMisja. Na początku dzieci wymieniły różne źródła informacji. Następnie  próbowały zweryfikować prawdziwość podanych przez nauczyciela zdań. Uczniowie wspólnie doszli to wniosku, że nie wszystko co podają media musi być prawdziwe.
 Podczas zajęć dzieci pracowały w grupach. Ich zadanie polegało na sprawdzeniu przy pomocy Internetu informacji na temat pająka i wykonaniu prac plastycznych.

Czytaj więcej o: Czy to prawda?

Kolejne wyzwanie projektu MegaMisja mamy za sobą!

2018-10-07

Klasa 2c  to dzielni poszukiwacze informacji, bez problemu poradzili sobie z kolejnym wyzwaniem projektu MegaMisja. Tym razem dzieci miały za zadanie zebrać jak najwięcej informacji dotyczących organizacji wyprawy na Sycylię lub Islandię. Oczywiście Psotnik utrudnił zdobywanie informacji. Niestety za jego sprawką nastąpiła awaria w komputerze, ale to nie przeszkoda  dla naszych poszukiwaczy. Zadanie wykonali celująco! Zobaczcie sami!

Czytaj więcej o: Kolejne wyzwanie projektu MegaMisja mamy za sobą!

Ruszamy! MegaMisja to jest to!

2018-09-27

Uczniowie klasy 2c biorą udział w ogólnopolskim projekcje edukacyjnym MegaMisja, którego celem  jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli oraz ich uczniów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. Dzieci szybko zaprzyjaźniły się z Kubą i Julką i chętnie podjęły wyzwanie. Z wielkim zaangażowaniem pokonywały kolejne kroki, zdobywając przy tym cenną wiedzę.  Poznały różne źródła informacji. Są świadome tego, że nie wszystkie źródła informacji są wiarygodne. Drugaki chętnie pracowały w grupie, a efektem ich pracy są plakaty oraz dzień wcześniej wykonane prace plastyczne Pierwsze zdanie uczniowie wykonali celująco!

Czytaj więcej o: Ruszamy! MegaMisja to jest to!Kalendarium

Wtorek, 2018-12-11

Imieniny: Biny, Damazego

Lokalizacja


Ilosc zapytan : 131