Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Archiwum 2015/2016

Artykuły

Las wiosną

2016-05-18

18 maja2016r. uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Pieńsk, aby obserwować las wiosną. Podczas spaceru po lesie pan leśniczy zdradził nam kilka leśnych ciekawostek. Dowiedzieliśmy się: ile litrów w ciągu doby potrzebuje 50 letnie drzewo? co jedzą zwierzęta wiosną?. Mieliśmy okazję poobserwować pracę mrówek oraz tamy, które budują bobry. Pan leśniczy pokazał nam szkółkę leśnę. Był też czas na zabawę i odpoczynek. Pan leśniczy dla każdego dziecka przygotował niespodziankę. Stwierdziliśmy, że las wiosną jest piękny, wrócimy tu jesienią.

Czytaj więcej o: Las wiosną

Wycieczka klas 4a i 4b

2015-11-15

    W piątek 13.11.2015 r. klas 4a i 4b oraz kilka osób z klasy 5b, 5c i 6b udało się, pod opieką Pani I. Borkowskiej, Pani K. Mańkowskiej, Pani J. Szeremety oraz Pani A. Brac do Centrum Edukacyjnego „Technoludek” mieszczącego się we Wrocławskim Parku Technologicznym.
    To miejsce, w którym poprzez zabawę i kreatywne działanie można poznać tajniki nauk ścisłych oraz poćwiczyć wdrażanie swoich pomysłów w życie. Uczniowie uczestniczyli w różnych zajęciach.
    Na pierwszych warsztatach mówiono o wynalazkach i designie. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować własny talerzyk oraz kubek.
     Kolejne zajęcia to warsztaty chemiczne. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda sprzęt laboratoryjny wykorzystywany przez uczonych, jakie są podstawowe rodzaje substancji chemicznych i badali efekty ich łączenia. Dowiedzieli się też, czym różnią się kwasy od zasad  i co to jest odczyn pH. Ostatnie zajęcia poświęone były  elementom robotyki oraz elemento konstrukcji.
    Wycieczka była bardzo udana. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć.


                            Katarzyna Mańkowska

Czytaj więcej o: Wycieczka klas 4a i 4b

Ognisko 2a

2015-10-07

W sobotę 26.09.2015 roku, dzieci z rodzicami z klasy II a spotkali się na wspólnym ognisku. Były smażone kiełbaski, smakowite ciasta i słodyczne. Dzieci były zachwycone jazdą konną i karmieniem zwierząt. Rodzicom- dziekujemy!
Wychowawca Dorota Klimczak

Czytaj więcej o: Ognisko 2a

Technoludki z 2a i 3bi

2015-10-11

We wtorek 6.10.2015r. dzieci z klasy 2a i 3bi odwiedziły Centrum Edukacyjne "Technoludek" we Wrocławiu, gdzie uczestniczyły w zajęciach z chemii i designu. Prowadzone w centrum warsztaty pozwoliły na rozwinięcie zainteresowań dzieci, pobudziły ich ciekawość do świata poprzez wspólną zabawę, naukę i eksperymentowanie. Wszyscy byli zaangażowani i wykazali się kreatywnością oraz pomysłowością. To był ciekawy dzień, spędzony z prawdziwą nauką. Na pewno jeszcze nie raz wrócimy do "Technoludka".
                  Dorota Klimczak i Grażyna Mackiewicz

 

Czytaj więcej o: Technoludki z 2a i 3bi

Las wita nas

2015-10-14

Wykorzystując piękną jesienną pogodę, uczniowie klas 2c i 2e wybrali się do lasu. Dzieci utrwaliły wiadomości, które zdobywały przez tydzień nauki. Bez problemu wskazały warstwy lasu. Rozpoznały rośliny leśne.  Niestety nie miały okazji zobaczyć zwierząt. Każde dziecko znalało leśnego przyjaciela. Wszyscy stwierdziliśmy, że las to wyjątkowe miejsce. Na pewno tu wrócimy! W drodze powrotnej niespodzianka!- Harce na placu zabaw. Dużo się nauczyliśmy, ale też się pobawiliśmy!

Grażyna Michalik-Wojtukiewicz,  Ewelina Stefaniak

Czytaj więcej o: Las wita nasKalendarium

Wtorek, 2018-12-11

Imieniny: Biny, Damazego

Lokalizacja


Ilosc zapytan : 133